Víťaz 3.Uniligy: GPS OVSIŠTE

Najbližšie dni a týždne Vám prinesieme prehľad o našich víťazoch líg. Dnes sa pozrieme na víťaza 3.Uniligy, tím manažéra T.Issu GPS Ovsište.

Napriek tomu, že 3.Uniliga by nemala patriť kvalitatívne medzi tie najlepšie, v tomto ročníku ukázalo niekoľko tímov, že opak je pravdou. Keďže väčšina hráčov, ktorí pôsobili v tejto súťaži boli na hosťovaní z popredných prvoligových mužstiev, ukázalo sa to aj na kvalite na ihrisku.

Súťaž začala fantasticky pre FC Kurtalak, ktorý od začiatku sezóny podávala kvalitné výkony a svojich súperov jeden za druhým porážal. Cez zimnú prestávku sa však tím oslabil a hneď niekoľko tímov vycítilo šancu zabojovať o víťazstvo v lige.

“Náš cieľ pred sezónou bolo vyhrať ligu, ale hneď po prvých dvoch zápasoch, ktoré sme prehrali, sme sa uskromnili aj s prípadným postupom do vyššej ligy,” povedal na úvod T.Issa , manažér mužstva, ktorý sa momentálne nachádza v USA.

Liga sa po páde Kurtulaku na vrchných priečkach vyrovnala a o víťazstvo bojovalo až 5 tímov. Okrem Ovsišťa si titul chcelo vybojovať aj Young Boys Bratislava s dobre hrajúcim A.Putzom, ktorý svojimi výkonmi zaujal vedenie Beponu a po skončení sezóny sa upísal tomuto úspešnému klubu.

“So šťastím sme sa pred posledným kolom dostali na prvé miesto a to sme si aj udržali a nakoniec sme teda svoj cieľ splnili. Najkľúčovejší zápas bol jednoznačne ten predposledný proti KK Agency, kde sme ešte 10 minút pred koncom zápasu prehrávali o 4 góly, ale podarilo sa nám zápas otočiť a tak vyhrať, spomína s úsmevom Issa.

“Najťažším našim súperom bol jednoznačne Kurtalak, chalani mali vynikajúcu jeseň a s ich hrou čo vtedy predvádzali by sa nestratili ani v prvej lige, ale potom im prestali chodievať hráči, určite mali aj nejaké zranenia a už nedokázali nadviazať na svoje výkony z jesene. Ťažším súperom boli tiež chalani z KK agency, ktorý hrali jednoduchší futbal, ale účinný a ich tímový duch bol miestami väčší ako naša predvádzaná hra. Myslím, že hovorím za všetkých, že veľmi ťažké, ale za to kvalitné zápasy sme hrali aj s Young Boys Bratislava alebo Die Manschaft.”

GPS Osvište ligu vyhralo a tým pádom majú nárok na účinkovanie v druhej najvyššej súťaži. Aké ciele si dávajú do sezóny 2019/2020?

Ciele do budúcej sezóny nemáme vysoké. Sme skromní a vieme, že konkurovať tímom ako FC BEPON, Papalalulu, N3M, PKE Mystery a pod. nemôžme. Na jeseň vstúpime už do našej 9. sezóny v rade a káder je viac-menej ten istý od roku 2010. Niekoľkokrát sa už uvažovalo aj o vytvorení aj nášho rezervného “B” mužstva, ale zatiaľ sa tak nestane, takže náš cieľ je neurobiť si hanbu v 2. lige a hrať v prvej osmičke. Sme radi, že môžeme hrať Uniligu na mieste, kde väčšina z nášho mužstva začínala s futbalom na základnej škole, v časoch, kde bola namiesto umelej trávy škvára.

Dianie v tomto ambicióznom tíme budeme sledovať aj naďalej a samozrejme držíme palce v účinkovaní v 2.Unilige.

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *