Víťaz 2.Uniligy: PKE Mystery

V tomto ročníku sa vo veľmi dobrom svetle ukázala aj druhá najvyššia súťaž. Kvalitu zvyšovali hlavne rezervy mužstiev, ktorých “A” tímy hrajú v 1.Unilige, nováčikovia Whitehorses a práve víťazný tím PKE Mystery.

PKE Mystery patril medzi favoritov na víťazstvo, vďaka zverejnenému kádru pred sezónou, ktorý predpokladal úspech. Napriek tomu boli vyhlásenia z tábora tohto tímu skromné: “Našim cieľom bolo postúpiť do prvej ligy. Boli sme nováčikovia v Unilige a napriek tomu, že sme mali dobrý káder, nevedeli sme, čo môžme čakať od súperov”, povedal manažér tímu Pán Ivan.

Tím “čarodejníkov” však nenechal nič na náhodu a od úvodného kola zakotvil na prvom mieste, na ktorom ostal systémom “štart-cieľ ” až do konca sezóny.

“Na každej pozícií sme mali kvalitu, chalani si futbal užívali a počas jesene sme v podstate nenašli súpera”, hodnotí Ivan. V kádri sa prekvapujúco objavili mená ako Roman Kratochvíl, L.Pecko, či v tom čase hrajúci za Petržalku L.Horvát, či J.Zentko z Partizánskeho.

 (PKE Mystery pred zápasom)

Útočná sila tímu bola obrovská, najviac sa o ňu zaslúžil kapitán mužstva L.Pecko, ktorý nasúkal svojím súperom 59 gólov a stal sa zaslúžene kráľom strelcov tejto ligy.

 (L.Pecko v akcii)

Napriek tomu, že mužstvo fungovalo ako dobre namazaný stroj, prišlo  počas zimnej prestávky k zmenám v kádri a počas jarnej časti sa do zostavy dostali aj mladé pušky z PKE Mystery Juniors.

“Kvalita niektorých tímov nás naozaj príjemne prekvapila. Napríklad Boro Hakam bol pre mňa príjemným prekvapením, ale aj zápas s rezervou N3M považujem za jeden z najlepších, ktoré sme odohrali. Možno takou raritou je, že s druhým tímom tabuľky Whitehorses sme neodohrali ani jeden zápas, napriek trom možným pokusom”.

 (M.Souček patril k oporám počas celej sezóny)

Napriek tomu, že mužstvo PKE Mystery nastrieľalo svojím súperom až 197 gólov a inkasoval len 84, tím už v novej sezóne pod týmto názvom figurovať nebude.
“Spolupráca s futsalovým tímom PKE skončila a vraciame sa k názvu Mystery MFC, čiže k našim začiatkom. Káder na nasledujúcu sezónu máme v podstate už vyskladaný, v hre sú ešte 2-3 hráči, s ktorými sa ešte budeme rozprávať”, načrtol budúcnosť tímu manažér tímu a pokračoval: “Sme veľmi radi, že sme dostali divokú kartu od vedenia ligy. Uniliga patrí k tomu najlepšiemu, čo malý futbal v Bratislave a možno aj na Slovensku ponúka a pre nás je česť hrať medzi tak kvalitnými tímami. 

 (PKE Mystery zlanárilo aj žltočiernu legendu R.Kratochvíla)

Ako sa bude dariť medzi elitou budeme pozorne sledovať.

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *