V lige máme 5-ty najlepší tím Európy!

V lige máme 5-ty najlepší tím Európy!

Len pred pár dňami sa náš dvojnásobný majster a zároveň doposiaľ jediný obhajca titulu FC Papalalulu zúčastnil SOCCA Ligy majstrov v Maribore.

Miroslav Žídzik ako kapitán a manažér tímu, do mužstva povolal okrem svojich stabilných hráčov ako napríklad Petra Lipu či brankára Róberta Maglena aj hráčov z íných tímov našej najvyššej ligy ako Michala Caňa, ktorý je zároveň reprezentačným trénerom, ale aj Dominika Paxnera, či Roberta Kmeťa z Red Devils.

Na prestížnom turnaji v Maribore náš majster nezačal optimálne, keď podľahol chorvátskemu tímu Vinkovci Autoservis Crnai vysoko 2:7, no aj napriek výsledku to bol z pohľadu nášho zástupcu vyrovnaný duel, Papalalulu však doplácal hlavne na brejky súpera a aj rozhodnutie hrať power play na konci duelu.

Následne však v nedeľu Žídzikovci zabojovali o postup proti minuloročnému majstrovi z Poľského Toruňa, v zápase, ktorý sa skončil výsledkom 2:2, keď obhajca Ligy majstrov vyrovnal v posledných sekundách. V rovnaký deň čakal na Slovákov posledný skupinový zápas s tímom Galway Polonia, v ktorom svojho protivníka deklasovali 9:1.

Papalalulu po postupe zo skupiny SOCCA Champions League

Z druhého miesta tak Uniligový majster postúpil medzi najlepších na turnaji. V prvom vyraďovacom zápase s domácim celkom Kapela Ekosen vďaka podarenému vstupu do stretnutia skúsený tím zvládol nastrieľať domácim až 8 gólov a bolo jasné, že sa Papalalulu podaril najväčší úspech slovenského zástupcu na pôde Ligy majstrov!

V štvrťfinálovom zápase ďalší Slovinský zástupca Arko Ključarovci hrali jednoznačne dominantnejšie, no vďaka skúsenostiam a disciplíne náš tím dokázal vyrovnať z priameho kopu Dudáša pár sekúnd pred koncom na 2:2. Zo Socca nájazdov sa však našim nepodarilo postúpiť ďalej. Súper, ktorý však cestoval ďalej sa stal neskorším víťazom SOCCA Champions League 2019, aj vďaka tomu si zástupca z UNILIGY vybojoval neskutočné 5. miesto z 24 účastníkov, ktorí by sa v akejkoľvek lige mohli uchádzať o najvyššie miesta.

Robert Kmeťo ako hráč, ale aj predseda projektu sa vyjadril k celému turnaju a účinkovaniu našeho zástupcu. Bolo to veľmi náročné, za deň sme hrali dva zápasy 2×20 minút. To máte takmer dva uniligové zápasy denne, proti skvelým tímom. Úroveň súperov bola skutočne perfektná. Som na každého hráča a celý tím naozaj hrdý, takto sa má bojovať za značku Uniliga, za Roba Maka, za svoj tím a za Slovensko! Chcel by som pochváliť najmä prácu Mira Žídzika, ktorý dokázal vyskladať tím a na celom turnaji bol každému hráčovi veľkou oporou. Môj odhad na majstra minulý rok vyšiel a som rád, že tím Papala takto reprezentoval na medzinárodnom fóre naše farby! Bola to jazda!

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *