V druhom kole gólový koncert Vesmírneho Gora i Engerau Boys

Review: 2. kolo

Uniliga pokračovala v plnom prúde ďalším kolom, v ktorom sme boli svedkami viacerých zaujímavých i prekvapivých výsledkov…

O jedno z prvých prekvapení sa postaral tím N3M Superfutbal, ktorý si až príliš suverénne poradil so skúsenými chalanmi z GPS Ovsište. Petržalským chlapcom nasúkali chalani z N3M až 15 gólov vďaka čomu sa posunuli na prvé miesto tabuľky. N3M nakoniec zdolal GPS 15:2.

Šláger kola odohrali tradiční rivali 1.ligy. Najlepší tím súťaže vyzval zakladateľov Uniligy a napriek vyrovnanému prvému polčasu, ktorý skončil v prospech favorita 2:1, z toho bola celkom jednoznačná záležitosť. Chlapci z Red Devils nevyužili viacero sľubných šancí a boli tvrdo potrestaní. Papalalulu ich vyškolilo z efektivity a nakoniec oslávilo suverénne víťazstvo 8:3, čím len opäť potvrdilo svoje obrovské futbalové kvality a ambície v tejto sezóne.

Vysoké víťazstvo zaknihoval aj ďalší kandidát na vrchné priečky elitnej súťaže. Engerau Boys si po minulo-týždňovej remíze s Whitehorses napravili chuť v zápase s tímom Sportwell. O pohodlnom víťazstve rozhodli už v prvom dejstve, ktoré vyhrali 8:2. Engerau Boys nakoniec zdolali Sportswell 19:6, pričom strelecky exceloval najmä 6-gólový Marko Vizváry.

Premiérové víťazstvo si v “medziročníku” pripísali aj chlapci z tímu Whitehorses. O víťazstve rozhodli už v prvom polčase, ktorý ovládli 6:1. Aj v druhej dvadsaťpäť minútovke rozvlnili sieť šesťkrát a nakoniec zdolali Predátorov 12:6. Biele kone sa posunuli na 4. miesto tabuľky pred GPS Ovsište.

Najvyrovnanejšou súťažou je po 2. kolách zatiaľ utorňajšia druhá liga, v ktorej zatiaľ získal každý tím aspoň bod. Aktuálny líder tabuľky má za sebou ďalšiu prestrelku. V úvodnom kole zdolal iClinic tesne 9:8, tentokrát toľko šťastia v závere nemal a získal len bod za remízu 8:8. Body si podelil s tímom FC Bespiritanol. Posledný tím tabuľky vyrovnal v záverečných sekundách zápasu, vďaka čomu získal prvý bod v súťaži.

Spomínaný iClinic predviedol oveľa suverénnejší výkon a poľahky zdolal Sportclinic 9:0. Chlapci predviedli vynikajúci tímový výkon a góly si pekne podelili. Do listiny strelcov sa zapísalo až šesť hráčov.

V poslednom stretnutí sme videli súboj nováčikov. V ňom sa nakoniec viac darilo chalanom z BLMN, ktorí po výbornom výkone v druhom dejstve otočili nepriaznivé skóre z 2:3 na 5:3 a radovali sa z prvého víťazstva v 2. lige.

2. Uniligu odštartovalo vo štvrtok parádne gólové predstavenie chalanov z Vesmírneho Gora, ktorí deklasovali The Shadows 19:1. Posledný tím tabuľky si ale zaslúži obrovský rešpekt za to, že zápas po prvom polčase (11:0) nevzdal a dohral ho až dokonca. Chalani za to boli odmenení aspoň jedným gólom v sieti súpera. V ďalších zápasoch sa im určite bude dariť lepšie.

MFC Warthog Pistons si musí počkať na víťazstvo minimálne ešte jedno kolo. Podobne ako v úvodnom kole, Warthog remizoval aj v druhom hracom dni. V zápase plnom zvratov si nakoniec body podelil za remízu 5:5 s BPN Legends.

Pressburg Smokings si naopak napravil chuť po prehre z prvého kola, v ktorom nestačil na Vesmírne Goro. V druhom zápase dal nováčikovi súťaže pocítiť rozdiel medzi druhou a treťou ligou. Pressburg zdolal Young Boys Bratislava 9:4.

V utorkovej tretej lige do bodky napĺňa papierové predpoklady tím FC Corleone, ktorý patrí k najväčším favoritom na postup do 2. ligy. V druhom zápase si pripísal ešte suverénnejšie víťazstvo, ako v tom prvom a upevnil si pozíciu lídra. FC Corleone zdolal FC KAM 7:1.

Na chrbát mu ale dýchajú chlapci z mužstva Gól za život, ktorí taktiež uspeli aj vo svojom druhom zápase. Víťazstvo s Indi Vindi sa však nerodilo úplne jednoducho. Prvý polčas bol celkom vyrovnaný a skončil 2:1. O víťazstve rozhodli až v prvej polovici druhého dejstva, v ktorej sa presadili trikrát. Gol za život nakoniec zdolal Indi Vindi 6:3.

Najtesnejšie víťazstvo dosiahli futbalisti tímu Superfutbal. V súboji s Die Mannschaft viedli prakticky celý zápas, v poslednej štvrťhodine ale ubrali z tempa a to sa im takmer vypomstilo. Mannschaft strelil behom siedmich minút tri góly a skóre vyrovnal. Posledné slovo mal nakoniec predsa len Superfutbal, ktorý strelil víťazný gól dve minúty pred koncom. Superfutbal Team – Die Mannschaft 5:4.

Ďalší náročný zápas absolvovali Záhradkári. Tí ťahali aj v súboji so Silver Foxes za kratší koniec a nakoniec svojmu súperovi podľahli 1:6. Líšky poskočili na piate miesto tabuľky.

Vo štvrtkovej tretej lige si ďalšie víťazstvá pripísali dvaja najväčší ašpiranti na postup. Béčko Red Devils si schuti zastrieľalo a po vynikajúcej tímovej hre rozprášilo Kamikazde 12:3.

Darilo sa aj Legendám futbalu, ktoré sa ale na tri body natrápili podstatne viac. FC Diamond s nimi hral dlho vyrovnanú partiu o čom svedčí aj prvý polčas, ktorý skončil 5:5. Chlieb sa lámal až po zmene strán. Po vyrovnanom začiatku, v ktorom Diamond dvakrát viedol ukázali v závere zápasu pevnejšie nervy Legendy. V posledných šiestich minútach zaznamenali 4 góly a nakoniec sa tešili z dôležitého víťazstva 10:7. Hlavnou postavou zápasu bol Matúš Opálek, ktorý si pripísal ďalšie štyri góly do tabuľky strelcov.

Premiérové víťazstvo v Unilige si pripísali nováčikovia súťaže zo Šamorína, napriek tomu, že “béčko” Engerau viedlo v prvej desaťminútovke 2:0. Chalani zo Šamorína ale dokázali výsledok zvrátiť ešte v prvom dejstve. O prvom víťazstve rozhodli na začiatku toho druhého, keď za dve minúty skórovali dvakrát, na čo už Farma nedokázala odpovedať. V závere Farma Engerau “B” iba skorigovala výsledok na konečných 3:5.

O prvé body do tabuľky sa pobil Hella Team s FC Cool T. Po vyrovnanom prvom polčase (4:3) ich vybojoval Hella Team, ktorý nakoniec zdolal súpera 8:5. Individuálne vynikol skúsený “uniligista” Tomáš Unger, ktorý strelil polovicu gólov Hella Teamu.