Úspešný týždeň pre Red Devils, do čela 2. ligy sa prepracoval MT Team

Review: 4. kolo

Uniliga má za sebou úspešne štyri kolá a my si tradične zrekapitulujeme to, čo sme videli na umelom trávniku v tom poslednom…

V prvom stretnutí elitnej súťaže si červení diabli poradili s veľkým rivalom a zaknihovali druhé víťazstvo v rade. Vďaka tomu poskočili na tretie miesto tabuľky. Red Devils – Engereau Boys 6:4.

Predátorov čakala neľahká úloha. V štvrtom kole sa postavili rozbehnutému N3M a podľa predpokladov ťahali za kratší koniec. Líder tabuľky rozhodol o víťazstve už v prvom polčase (5:2). Nakoniec Superfutbal.sk N3M zdolal Predators 11:6.

Ani chalanom z GPS Ovsište nebolo čo závidieť. Sily zmerali s obhajcom trofeje. Petržalskí chlapci si ale vôbec neviedli zle a s favoritom držali krok. Na začiatku druhého polčasu prehrávali iba o gól. Zlom nastal až v samotnom závere. Papalalulu opäť preukázalo svoje kvality a zdolalo GPS 7:3.

V poslednom zápase sme videli poriadnu prestrelku a vynikajúce ofenzívne predstavenie z oboch strán. V súboji Whitehorses – Sportwell padlo až 22 gólov a bolo to poriadne vyrovnané. Prvý polčas skončil 6:6. V tom druhom ťahali predsa len za kratší koniec biele kone. Whitehorses podľahlo Sportswellu 10:12.

Gólový koncert sme videli aj v prvom zápase II. ligy medzi Sportclinic a MFC Metod. Sportclinic mal celý čas mierne navrch a nakoniec svojho súpera prestrieľal 14:10. Neuveriteľných 11 gólov si vo svojom prvom zápase do tabuľky strelcov pripísal Roman Beko,

Dva veľmi vyrovnané polčasy odohral tím BLMN s FC Bespiritanol. Do vedenia šli “hostia”, nováčikovi sa ale podarilo pred koncom prvého dejstva vyrovnať. Po zmene strán to bol tím BLMN, ktorý udával tempo a išiel do vedenia o dva góly. Vedenie si však nedokázal udržať. O dva body prišiel v posledných sekundách zápasu. BLMN – FC Bespiritanol 3:3.

Druhý nováčik potvrdil svoje kvality aj v šlágri kola 2. ligy. Po zdolaní MFC Metod si poradil aj s chalanmi z iClinic Cafe CF. Opäť to však bolo veľmi tesné. iClinic viedol 39. minút. V záverečnej desaťminútovke ale predviedol MT Team fantastický obrat a tromi gólmi rozhodol o ďalšom dôležitom víťazstve. Ako jediný vyhral tri zápasy, v čele súťaže má trojbodový náskok. MT Team – iClinic 6:5.

Štvrtková II. liga odštartovala duelom dvoch tímov, ktoré v tejto sezóne ešte neokúsili chuť z víťazstva. Dostali tak obrovskú šancu na prvý trojbodový zápis. Lepšie ju využili futbalisti The Shadows. Tí si v prvom polčase vybudovali trojgólový náskok, ktorý si v podstate udržali až do konca. FC BPN Legends – The Shadows 5:8.

Hlavným zápasom v súťaži bol duel Young Boys Bratislava s Vesmírnym Gorom. Mladí chlapci z Bratislavy figurovali na 2. mieste tabuľky a boli zrejme poslednou nádejou, ktorá by mohla ohroziť suverenitu lídra. Nestalo sa. Vesmírne Goro potvrdilo aj vo štvrtom zápase svoje obrovské strelecké schopností a Young Boys zdolalo 15:1. Je prvým tímom v ročníku, ktorý pokoril hranicu 50tich strelených gólov. Šestnásť z nich strelil najlepší strelec ligy Erik Szabo.

Druhú prehru Young Boys Bratislava využili vo svoj prospech chalani z Pressburg Smokings. Tí si celkom jednoznačne poradili s MFC Warthog Pistons 7:1 a poskočili na druhé miesto tabuľky.

V tretej Unilige – utorok sa poradie tímov príliš nemenilo. FC Corleone nepripustilo ďalšie zaváhanie a súboj o druhé miesto so Superfutbal Team-om vyhralo jednoznačne 14:3. Individuálne vyčnievali predovšetkým Pavol Katrenčík a Dominik Paxner.

Oveľa viac sa na tri body natrápil zatiaľ suverénny líder tabuľky. Gól za život mal nečakane veľké problémy s tímom FC KAM, ktorý dovtedy vyhral jeden zápas z troch. Favorit sa o víťazstvo bál až do posledných sekúnd. Futbalisti FC KAM predviedli vynikajúci bojovný výkon a lídrovi podľahli iba o gól. Gól za život – FC KAM 5:4.

Prvé víťazstvo v Unilige napokon oslávili Záhradkári! Chalani z Die Mannschaft sa zrejme nestihli spamätať z drtivej porážky v minulom kole a Záhradkári to dokázali využiť. Die Mannschaft zdolali 6:2

Strieborným líškam sa nepodarilo zopakovať vynikajúci výkon, ktorý naposledy predviedli s FC Corleone a podľahli Indi Vindi 5:8. Indi poskočilo na tretie miesto tabuľky pred Superfutbal Team.

Darilo sa aj béčku Red Devils, ktorí si upevnili vedenie v tretej lige. FC Cool T zdolali celkom jednoznačne 12:3. Nováčik zo Šamorína sa drží v tesnom závese. Vo štvrtok zvládol náročný zápas s Hella Teamom a pripísal si víťazstvo 5:4. Celkovo tretie v sezóne. Na diablov stráca aj po 4. kole tri body.

Úspešné bola aj Farma Engerau B. Legandy futbalu zdolala s prehľadom 7:1 a poskočila na tretie miesto tabuľky práve pred Legendy a FC Diamond. FC Diamond má ale podobne ako posledné Kamikadze jeden zápas k dobru.