Uniliga sa vrátila vo veľkom štýle

Review: Prvé kolo je za nami !

Vynútená pauza od futbalu je konečne minulosťou a my sme si to mohli opäť spoločne užiť na ihrisku. V prvom hracom dni potvrdilo viacero favoritov svoju silu, videli sme však aj niekoľko prekvapení…

Prvá liga má po prvýkrát 8 účastníkov. Aktuálny majster a účastník Ligy majstrov PAPALALULU v stredu potvrdil svoje kvality a rozdrtil Predátorov 10:2. Vynikajúci individuálny výkon predviedol novic v tíme Michal Javnický, ktorý strelil 4 góly. Rekordman súťaže sa okamžite dostal do čela.

Prestávka neuškodila ani ďalšiemu tradičnému účastníkovi. Chlapci z GPS Ovsište sa síce rozbiehali pomalšie, ale v druhom polčase Sportswell nešetrili a nasúkali mu 7 gólov. Hetrikom sa prezentoval Thomas Issa. GPS nakoniec vyhralo nad Sportswellom 9:2.

Prvé víťazstvo v novom ročníku zaknihoval aj ďalší horúci kandidát a to N3M Superfutbal. Červených diablov prestrieľal 10:5 a priateľským rivalom dal jasný signál, že s nim treba počítať v boji o titul. Zaujímavú prestrelku sme videli aj v poslednom zápase, ktorá napokon skončila bez víťaza. Engerau Boys a Whitehorses si na úvod podelili body za remízu 6:6.

Druho-ligový nováčik BLMN dostal v prvom zápase novej sezóny menšiu príučku od chalanov z tímu Sportclinic. O výsledku bolo rozhodnuté už v prvom dejstve, v ktorom chlapci zo Sportclinic strelili 6 gólov. BLMN : Sportclinic 3:8.

Oveľa lepšie si v prvom zápase v 2. lige viedol MT Team. Pri svojej premiére zdolal FC Bespiritanol 6:3 vo férovom duely.

Najväčšiu prestrelku sme videli v treťom zápase, v ktorom padlo až 17 gólov! Najviac ich strelil Dušan Pašek z tímu iClinic Cafe CF. Ani jeho vynikajúci individuálny výkon ale napokon nestačil a iClinic podľahol MFC Metod, ktorý sa do súťaže vrátil po ročnej pauze 8:9.

V štvrtkovej 2. lige si taktiež odbili premiéru dve mužstvá a obe boli úspešné. Young Boys Bratislava postúpil suverénnym spôsobom z 3. ligy a kvality plánuje dokázať aj v druhej. V úvodnom zápase odohral vyrovnanú partiu s tímom FC BPN Legends a nakoniec ho prestrieľal 6:5.

Úplným nováčikom v Unilige je tím Vesmírne Goro. To mu však rozhodne neuberá na kvalite, práve naopak. V mužstve má takých hráčov ako Erik Szabo či Filip Prochác a patrí k najväčším favoritom na postup medzi elitu. Svoje kvality potvrdil hneď v prvom zápase, v ktorom suverénnym spôsobom zdolal Pressburg Smokings 9:2. Okamžite sa posunul do čela súťaže.

Tretí zápas medzi The Shadows a MFC Warthog Pistons víťaza nespoznal. Prvé dejstvo lepšie zvládli hráči Pistons (1:3), nakoniec ale získali iba bod. V druhom polčase ťahali za kratší koniec a museli sa uspokojiť s málovídanou remízou 6:6.

Na trávnik vybehli aj účastníci tretích líg. V utorok sme boli svedkami návratu legendárneho tímu FC Corleone, v ktorom hrá aj niekoľko hráčov z tímu Red Devils. Jeden z top favoritov na postup si v prvom kole schuti zastrieľal a bez väčších problémov si poradil s Indi Vindi 10:4. Gólovo sa darilo najmä kapitánovi Lukášovi Bučkovi, ktorý zaznamenal 4 góly.

Gólové hody sme videli aj v zápase Záhradkárov s FC KAM. V prvom polčase dokázali Záhradkári ešte udržať so súperom krok. Druhé dejstvo bolo ale jasne v réžii FC KAM. O 10 gólov z jedenástich sa postaral útočný tandem Gešnábel – Sárka. Kamáci vyhrali napokon nad Záhradkármi 11:3.

Veľmi vyrovnaný duel sme videli medzi mužstvami Gól za život a Superfutbal. Z tesného víťazstva sa napokon tešili chalani z prvého menovaného mužstva. Najvýraznejšou postavou duelu sa stal útočník Michal Babiš, ktorý prispel k víťazstvu 4:3 hetrikom.

Vyrovnané stretnutie sme videli aj v poslednom zápase. Respektíve v prvom polčase posledného zápasu. V tom druhom totiž Die Mannschaft ukázal svoje kvality a piatimi gólmi rozhodol o víťazstve 7:3. Líšky si budú musieť na premiérové víťazstvo v novom ročníku počkať.

V štvrtkovej lige sa predstavili dvaja nováčikovia. Ani jeden z nich v prvom zápase neuspel. Tím Kamikadze podľahol “béčku” Engerau 2:8 a Attack Šamorín nestačil na FC Diamond 2:5.

Darilo sa aj “B” mužstvu Devils v súťaži. Červení diabli deklasovali Hella Team 11:3 a podali vynikajúci tímový výkon. O jedenásť gólov v sieti súpera sa postaralo až 7 hráčov.

Najväčšiu gólovú prestrelku sme videli vo štvrtom zápase súťaže. Legendy futbalu potvrdili svoj názov a prestrieľali FC Cool T v pomere 13:7. Do čela tabuľky strelcov sa posunul Matúš Opálek, ktorý si hneď v prvom kole pripísal na svoj účet 5 presných zásahov.