štart prvej ligy

I. UNILIGA štartuje derby šlágrom

V minulej sezóne sme spoznali zatiaľ jediného úspešného obhajcu titulu v Unilige, stal sa ním tím Papalalulu, ktorý obsadil perfektné 5-te miesto na nedávnej Lige majstrov v Maribore. Žídzikovci budú tentoraz ligový ročník štartovať proti nováčikovi s názvom Predators, ktorý je známy z prostredia futsalu. Je to veľmi kompaktný tím, ktorý naše vedenie zaujal aj vďaka osobnostiam v tíme, a preto dostal pozvánku do najvyššej ligy.

O 20:00 sa bude hrať druhý zápas v ktorom nastúpi v role absolútneho favorita Menežeris, ktorý sa v lete posilnil o bývalého hráča Pressburgu Mariána Kvasňovského, čo je rozhodne veľká vec pre manažéra Jožka Kapičáka, ktorý ráta, že sa jeho mančaft popasuje bez problémov s Boro Hakam, keďže práve Menežeris je jedným z najväčších favoritov na titul. Hakam naopak na poslednú chvíľu ohlásili príchod do ligy, bude tak zaujímavé sledovať ako sa im bude dariť v takomto obtiažnom prvom kole.

Superfutbal N3M bude taktiež favorizovaným celkom v duely proti Bespiritanolu, ktorý však už v minulej sezóne neraz dokázal, že dokáže potrápiť aj tých najlepších. Filip Kubelka navyše usilovne pracoval pred začiatkom sezóny na silnejšej skladbe jeho tímu. Uvidíme ako sa mu bude dariť proti Holešovcom, ktorí budú znova využívať služby najkvalitnejších hráčov súťaže ako Rigo či Mašulovič. “Kubelovi” tiež gratulujeme k novému zväzku manželskému a páru prajeme, nech sú spolu šťastní a nech sa ľúbia aj naďalej!

O 21-ej štartuje zápas Red Devils vs Heritage Cars. Devils v minulej sezóne znova potvrdili, že majú radšej jar ako jeseň. V úvodnej časti sezóny sa totiž už dve sezóny za sebou trápia, na jar však vždy naštartujú motor na plný výkon, vďaka čomu obsadili minulý rok slušné 4-te miesto. Heritage je nevyspytateľný tím a známy svojou držbou lopty a využívaním momentu prekvapenia. Bude sa rozhodne na čo dívať.

Šlágrom bude ale derby duel Engerau Boys vs MFC Mystery, oba tímy totiž vedia, že víťazstvo nad derby súperom môže kabíne výrazne zlepšiť náladu od úvodu sezóny. Mystery si prešlo pred začiatkom ligy menším personálnym obmenením, keď Ivan Křížek opustil pozíciu manažéra tímu a na svoje triko to tak prevzali Toman so Součekom. Engerau zas nevynechal pred sezónou ani jeden turnaj, príprava na novú sezónu tak bola z pohľadu všetkých tímo v lige asi najintenzívnejšia. Ako sa bude dariť obom mužom (Součekovi a Tomanovi vo funkcii lodivodou tímu) proti Petržalčanom sa dozvieme už dnes večer!

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *