Šláger pre N3M, Corleone prišlo o prvé body

Review: 3. kolo

Tretie kolo je úspešne za nami a my si spoločne zrekapitulujeme to najdôležitejšie, čo sa v jednotlivých ligách počas minulého týždňa udialo…

V prvej lige sa o prvé body do tabuľky pobil tím Sportswell s Predátors. Predátori začali duel lepšie a rýchlo sa dostali do dvojgólového vedenia. To si udržali až do úvodného hvizdu, prvý polčas vyhrali 5:3. Chalani zo Sportwellu vedeli, že majú na viac a v druhom polčase to potvrdili. Po zmene strán strelili 7 gólov, zatiaľ čo inkasovali len raz. Sportwell nakoniec zdolal Predators 10:6.

V rovnakom čase sme videli aj šláger elitnej súťaže, ktorý však mal na prekvapenie mnohých celkom jednoznačný priebeh. Engerau Boys v úvodných minútach ešte držali tempo s N3M, na konci prvého polčasu už ale zaostávali o tri góly. Vzchopiť sa nedokázali ani v druhej 25-minútovke. V nej inkasovali ďalších 5 gólov a nakoniec podľahli N3M Superfutbal 3:10. N3M spoločne s Papalalulu ešte nestratilo ani bod a vedie tabuľku 1. Uniligy.

Najúspešnejší tím súťaže potvrdil úlohu favorita a porazil aj nevyspytateľný tím Whitehores. Na víťazstvo sa ale natrápil v doterajšom priebehu súťaže najviac. Koníky išli do dvojgólového vedenia zásluhou najlepšieho strelca súťaže Františka Hečka. Skóre sa menilo až po zmene strán. Chalani z Papalalulu si počas prestávky uvedomili, že musia prepnúť na vyššie obrátky a tak sa aj stalo. Piatimi gólmi otočili zápas vo svoj prospech a nakoniec sa tešili z dôležitého víťazstva 5:3.

Red Devils a GPS Ovsište mierne zaostávajú za očakávaniami a vo vzájomnom zápase dostali šancu svoje chyby z úvodu Uniligy napraviť. Túto úlohu lepšie zvládla stálica najvyššej súťaže. Diabli zdolali Ovsište po suverénnom výkone v druhom polčase 6:2.

V tabuľke druhej utorkovej ligy sa nám premiešalo postavenie jednotlivých tímov. Prvú prehru v ročníku zaknihoval MFC Metod, ktorý vo vyrovnanom zápase nakoniec podľahol MT Teamu 4:5. MT Team ho v tabuľke preskočil a dostal sa na 2. miesto za iClinic Cafe.

Nový líder súťaže o hodinu neskôr potvrdil suverénne víťazstvo z minulého kola a s prehľadom zdolal aj nováčika 2. ligy BLMN. K víťazstvu iClinicu 7:3 prispel štyrmi presnými zásahmi najlepší strelec ligy Dušan Pašek.

Prvé víťazstvo v ročníku napokon oslávil tím FC Bespiritanol. Vo veľmi vyrovnanom zápase nakoniec v druhom polčase otočil skóre zápasu a porazil Sportclinic 5:4. Druhá liga zostáva aj naďalej nesmierne vyrovnaná a zaujímavá.

Vo štvrtkovej lige celkom jednoznačne dominuje Vesmírne Goro, ktoré do elitnej súťaže ťahá predovšetkým duo Erik Szabo a Matej Čerňanský. Vo štvrtok ale hviezdil predovšetkým Ján Bician, ktorý prispel k víťazstvu 7:1 nad MFC Warthog Pistons hetrikom.

Dôležité víťazstvo zaknihovali chalani z Pressburg Smokings. S FC BPN Legends odohrali veľmi vyrovnané stretnutie, nakoniec oslavovali triumf 2:1. Young Boys Bratislava si napravili chuť z minulotýždňovej prehry a posledný The Shadows porazili 5:2.

Aj v tretej utorkovej lige nastala výmena stráží na pozícii lídra. Prvú stratu v sezóne zaknihoval jeden z hlavných favoritov na postup tím FC Corleone. So Silver Foxes si podelil body za remízu 3:3.

Zaváhanie rivala dokonale využil tím “Gól za život”. Chalanov z Die Mannschaft prevalcoval trinástimi gólmi a posunul sa do čela tabuľky. Najviac gólov (4) si do tabuľky strelcov pripísal Martin Schmuck. Gól za život – Die Mannschaft 13:2.

Záhradkárom sa nepodarilo vybojovať bod ani na tretí pokus. Superfutbal Team ich zdolal 6:1 a udržal si kontakt s vedúcim duom. Naopak prvé víťazstvo dosiahlo mužstvo Indi Vindi. FC KAM nadelilo tenisového “kanára” a poskočilo na 5. miesto tabuľky. Indi Vindi – FC KAM 6:0.

Nováčik súťaže zo Šamorína potvrdzuje, že nie je len do počtu a hneď v premiérovej sezóne s ním treba počítať. V treťom kole prekvapil Legendy vynikajúcim výkonom a oslávil cenné víťazstvo. Mužom zápasu bol Adrián Edmár, ktorý sa na víťazstve svojho tímu podieľal piatimi gólmi. Attack Šamorín – Legendy futbalu 10:6.

V súbežne hranom zápase sme videli malé derby dvoch prvoligových fariem. Videli sme dva odlišné polčasy. Ten prvý napriek skorému vedeniu Engerau ovládli červení diabli 5:2. Po zmene strán si líder zrejme myslel, že má ďalšie víťazstvo vo vrecku, čo sa mu takmer stalo osudným. Engerau strelilo v druhom polčase štyri góly a do posledných sekúnd bojovalo aspoň o bod. To sa mu ale napokon nepodarilo. Red Devils si ustrážili tesné víťazstvo nad “béčkom” Engerau Boys 7:6 a tretiu ligu aj naďalej vedú bez straty jediného bodu.

Rovnakú prestrelku sme videli aj v treťom zápase medzi FC Diamond a Hella Team. Štyri góly Tomáša Ungera Hella Teamu nestačili a nakoniec podľahli svojmu súperovi tesne 6:7.

Tím Kamikazde to nemá vo svojej prvej sezóne jednoduché. Ani na tretí pokus sa chalanom nepodarilo získať bod. FC Cool T podľahli vysoko 1:9. Postupne však naberú potrebné skúsenosti a zohrajú sa. Prvé víťazstvo skôr či neskôr určite príde.