Skončila základná časť 2.Uniligy

Včerajším dňom sa kompletným 15.kolom dohrala základná časť druhej Uniligy. Pozreli sme sa na tímy, ktorým sa darilo, ale aj na mužstvá, ktoré nemali to šťastie a nedostali sa do “skupiny o titul”.

 ————– SKUPINA O TITUL————–

Od začiatku sezóny bolo po zverejnení súpisky jasné, že najväčší favorit  medzi šestnástkou druholigistov bude nováčik PKE Mystery. Od úvodu súťaže tento tím pôsobil sebavedome a svojich súperov podstate valcoval veľakrát dvojcifernými výsledkami. Ku koncu sa dobre namazaný stroj “čarodejníkov” síce zasekol, keď nečakane prehrali s Boro Hakam. Koniec sezóny však zvládli úspešne a vďaka najlepšiemu útoku a najlepšej obrane vyhrali základnú časť so 6 bodovým náskokom.

Druhým tímom v tabuľke je nakoniec Whitehorses. Mužstvo, ktoré jesennú časť držalo krok s PKE Mystery sa v jarnej časti nečakane zmenilo. Straty bodov s papierovo slabšími súpermi, či sklamanie v podobe nenastúpenia do zápasu s lídrom tabuľky. Záver však tím, zložený v podstate s futbalistov z 1.Uniligy zabralo a skončilo na druhom mieste. Aké má tím “bielych koňov” plány do budúcna je otázne, v každom prípade sa však môžme tešiť na zaujímavé súboje v nadstavbe.

Za spomínanými mužstvami skončila v tabuľke trojica rezervných tímov. Bepon N3M sú pre fanúšikov malého futbalu celkom známe tímy a v 2.Unilige si so svojími rezervami počínali celkom dobre. V bepone sa veľmi dobre javí mladá hviezda Viktor Kubelec, v N3M svoje kvality predvádzal kapitán mužstva Martin “osem tri jedna” Markovič. Ani tieto kvalitné rezervné tímy sa nevyhli priam až škandalóznym výsledkom. Bepon si nedokázal poradiť so suverénne poslednými FK Dragons, keď s nimi len remizovali. N3M si svoju chvíľku “slávy” nechali v poslednom kole, keď nečakane prehrali s predposlednými Zabávačmi. Zafičkári sa na 5.miesto dostali vďaka skvelému finišu v lige. Až 108 strelených gólov hovorí o ich obrovskej ofenzívnej sile, no žiaľ aj 76 gólov prezrádza o nie moc chválitebnej obrane.

 

Red Devils “B” sa na rozdiel od svojich kolegov z “A” tímu dostali do boja o celkové prvenstvo. Aj keď 7. pozícia nie je zlá, vzhľadom na nie moc vydarenú sezónu tohto mužstva, manažér Robert Kmeťo nebol z niektorých zápasoch nadšený. Tak ako vie toto mužstvo potrápiť silných a veľkých favoritov, podobne vie zaváhať s papierovo slabšími.

Ako posledné mužstvo do tejto skupiny “najlepších” sa dostal tím Bespiritanol. Po veľmi zlom vstupe do sezóny sa cez zimu mužstvo Filipa Kubelku schopilo a získavalo body, ktoré ich posunuli prekvapujúco do prvej osmičky. Čo nám predvedú v nadstavbe je otázne, no celkom jasne môžme predpovedať, že vo vedení tímu vládne po základnej časti veľká spokojnosť.

————– SKUPINA O ZÁCHRANU————–

Prvým prekvapením tejto skupiny je tím FC Ružinov-Artmedia “B”.  Po fúzií týchto dvoch mužstiev sa Artmedia prepadla v lige medzi najslabšie tímy a Ružinov bude musieť taktiež bojovať o záchranu. Mladí a šikovní chlapci nečakali tento prepad v tabuľke, ktorý zapríčinili zlé výsledky v jarnej časti. Napriek tomu mohol Ružinov skončiť v skupine o titul, to však museli bodovať v poslednom kole s rezervou Beponu. To sa však nepodarilo a tím Adama Gálu bude musieť sezónu odohrať s mužstvami z dolnej časti tabuľky. O ich záchrane však nikto nepochybuje a preto sa najlepší hráči z tohto tímu posnažia prebudiť Artmediu.

Nenároční chlapci prišli do ligy ako nováčik. Tím bol preslávený dobrou obranou, ktorú dokazovali v inej súťaži pred príchodom do Uniligy. To však v tomto ročníku nepotvrdili a ich trápenie sa prejavilo aj v útočnej fáze. Nenáročným chlapcom chýbal povestný zakončovateľ, ktorý by mužstvo ťahal dopredu. Tím síce nastupoval pravidelne s veľkým počtom hráčov, na ihrisku však veľakrát pôsobili rozhárane. Napriek tomu patrí tento tím k sympatickým celkom a v budúcnosti sa podľa odborníkov predpokladá vzostup mužstva medzi TOP 8 tejto ligy. V každom prípade musia chlapci okolo J. Petka popracovať na posilnení na niekoľkých zásadných pozíciach.

1.FC Pressburg “B”  ukázalo cez sezónu dve tváre. Po jesennej časti okupoval tento tím dno tabuľky a na prekvapenie všetkých si nedokázali poradiť v podstate s nikým počas jesennej časti. Po zimnej prestávke sa mužstvo prebudilo začalo porážať mužstvá z hornej časti tabuľky. Mužstvo okolo Martina “Maniza” Caňa a Jozefa Paštrnáka sa stalo postrachom pre ostatné mužstvá a nebyť smolného zápasu s Nenáročnými chlapcami, mohli by skončiť v skupine o titul. Keďže má toto mužstvo momentálne najlepšiu formu z celej 2.Uniligy, je celkom možné, že túto skupinu o záchranu vyhrajú.

Od Engerau Boys “B” sa pred sezónou očakávalo viac ako “len” 12.pozícia. Káder bol v podstate skoro každý zápas doplnený o niekoľko kolegov z “A” mužstva a do tímu pribudol na hosťovanie aj niekdajší ostrostrelec Beponu Ľ.Félix. Ten síce bol gólovým ťahúňom mužstva, nikto sa mu však nedokázal pridať. Tím Engerau Boys bude musieť bojovať v tabuľke o záchranu, s najväčšou pravdepodobnosťou sa však zachránia a predstavia sa aj budúcu sezónu v 2.Unilige.

Nefiltrované FC sa právom dostalo na 13.pozíciu. Ich tvrdá hra, veľakrát prekračujúca fair play, či pravidlá futbalu a nie moc veľká technická futbalová vyspelosť ich dostala na pozície znamenajúce silný boj o záchranu. Spolu s nimi bude musieť zabojovať aj mužstvo The Shadows, ktorý však hráva celkom pekný futbal, no výsledky sa ani po zimnom posilnení kádra nedostavili. Zabávačov čaká ešte silná jar, ak chcú v tejto lige pôsobiť aj na budúci rok.

FK Dragons je v tejto lige suverénne najslabší tím a podľa výsledkov aj hry by mal tento tím veľké problémy aj v nižšej súťaži. Len 36 strelených gólov (čo je len cez 2 góly na zápas) a až 142 inkasovaných. To sú hrozivé čísla, ktoré tento tím dostal na úplne dno tabuľky. Ich záchrana je už teraz viacmenej len v teoretickej rovine.

 

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *