Skončila sa základná časť 1.Uniligy, začína boj o titul !!

Stredajším 15.kolom sa skončila základná časť 1.Uniligy a tým pádom je známa osmička účastníkov, ktorá zabojuje o celkové víťazstvo. Medzi nimi nechýba najväčší favorit na víťazstvo Papalalulu, či fanúšikom malého futbalu známe tímy ako FC Bepon, 1.FC Pressburg, alebo Menežeris. Naopak, veľkým prekvapením je absencia Red Devils, ktorý prežíva jednu z najhorších sezón vo svoje histórií.

 

Papalalulu si svoju premiéru v Unilige doslova užíva. Vicemajster Slovenska z posledných MSR nenašiel počas celej základnej časti premožiteľa a káder prešpikovaný šikovnými futbalistami či futsalistami porážal svojich súperov celkom jednoznačne. Najlepším strelcom tímu je Juraj Stašiak, ktorý má na konte už 27 gólov. Aj keď sú najväčší favoriti celej súťaže na zisk titulu, ich súperi číhajú na svoju príležitosť.

 (Zápasy s Papalalulu budú pre každého veľmi náročné)

A tým najväčším súperom a konkurentom bude FC Bepon. Ten na lídra tabuľky stráca len 2 body a nie je vylúčené, že o víťazovi ligy sa rozhodne nakoniec až v poslednom kole, kedy je na programe vzájomný súboj týchto dvoch rivalov. Veľkou výhodou Beponu je, že v kádri má niekoľko hráčov, ktorí vedia gólovo potiahnuť svoj tím. Je to vidieť aj v tabuľke, až 138 strelených gólov je vizitka najlepšeho útoku v celej lige. Okrem kvalitnej ofenzívnej sile sa môžu pochváliť aj fantastickou obranou, ktorú majú taktiež najlepšiu spomedzi všetkých účastníkov ligy.

 (Bepon si nemôže dovoliť žiadne zaváhanie)

Nenápadný, no v hre o titul veľmi dôležitý účastník je Superfutbal.sk N3M. Stále úradujúci šampión z posledného ročníka má na lídra stratu 6 bodov, no pre tento tím to nie je žiadna prekážka. Okrem toho však môže zamiešať karty v súboji o titul medzi Papalalulu a Beponom. Práve tieto tímy môžu reálne stratiť body s týmto mužstvom, ktoré potom budú rozhodujúce na konci súťaže. N3M však aj napriek bodovej strate ohlásili , preto sa môžme tešiť na zaujímavé súboje tejto trojice.

 (N3M zamieša karty v boji o titul)

1.FC Pressburg Menežeris už podľa všetkého o prvú trojku nezabojujú, aj keď by teoreticky mohli. Vzhľadom na kvalitu kádra skôr spomínaných tímov je však málo pravdepodobné, žeby ich tieto dve mužstvá mohli reálne ohroziť. Okrem toho má momentálne tím 1.FC Pressburg veľkú maródku, ktorá potrvá vo väčšej miere pravdepodobne do konca sezóny. Oba tímy s 27 bodmi si môžu schuti zahrať s tými najlepšími, čo malý futbal v Bratislave ponúka.

 (1.FC Pressburg aj napriek problémom vybojovalo pekné 4.miesto po základnej časti)

Podobne sú na tom aj ŠpekulantiAsi najsympatickejšie mužstvo v lige obsadilo po základnej časti 6.miesto a ani u nich nie je veľká možnosť a ani ambícia bojovať so silnou trojkou o titul. Mužstvo v oranžových dresoch si každé kolo užíva futbal a inak to nebude ani v nadstavbe. V každom prípade je ich účasť v prvej osmičke celkom zaslúžená.

Engerau Boys malo pred sezónou o niečo vyššie ciele, ale vzhľadom k tomu, že sa liga po vstupe kvalitných mužstiev vyrovnala je ich umiestnenie celkom pekné. V úvode ročníka prekvapovalo tento tím výsledkami,keďže sa niekoľko kôl nenašiel súper, ktorý by ich porazil. Ich kúzlo prelomil až Bepon, ktorý porazil tento tím vysokým skóre. Nakoniec však musel Engerau Boys bojovať o prvú osmičku až do 14.kola, kedy si účasť medzi elitu poistili víťazstvom. Ani tento tím neobchádzali problémy. Po zraneniach hráčov prišlo mužstvo aj o brankárov a preto bude nadstavba pre tento tím len spríjemnenie večerov a užívaní si futbalu.

 (Hráči Engerau Boys si zápasy s tými najlepšími určite užijú)

Heritage Cars sa do prvej osmičky dostalo na úkor FC Galacticos. Tím zložený prevažne zo skúsených hráčov si postupom do elitnej osmičky splnilo cieľ. Keďže cieľom tohto tímu je postupne zapracovať mladých futbalistov, svoj plán môžu napĺňať práve v nadchádzajúcej nadstavbe.

 

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *