Pressburg logo

Rakija stále so šancou na prvú osmičku, nepriamo vyzvú Engerau a Galacticos

Očakávané prehry Engerau s Menežeris a Papalalulu a prekvapujúca prehra Galacticos s Heritage, rozdali zaujímavo dobré karty pre ambiciózny team Dinamo Rakija. 

V prvom rade si môžeme odfajknúť k istým postupujúcim Papala, N3M, Menežeris už aj MFC Mystery, ktoré s prehľadom zvládlo všetky náročne zápasy a môže byť pokojne čiernym koňom nadstavby. Pána Ivana teda môžeme pokojne nazvať manežérom mesiaca, pretože z jesenného desiateho miesta vykúzlil jasný a bezpečný postup pre svoje mužstvo. Medzi postupujúcich síce matematicky ešte nemôžeme naisto radiť temných z Pressburgu, ale to už by musela byť šialená kombinácia výsledkov, aby družina okolo Cuca bola vyradená z prvej osmičky.

O ZVYŠNÉ TRI MIESTA ZABOJUJE PäTICA TÍMOV, KARTY BUDE MIEŠAŤ 1.FC PRESSBURG

V prvom rade si treba povedať, že motivácia postúpiť nemusí byť u všetkých rovnaká. V každom prípade sa o postup pobijú Engerau, Galacticos, Red Devils, Artmedia a Rakija. V prípade Enge, Devils a Rakije a ambíciach nepochybujeme, medzi TOP8 isto patrí aj Galacticos, pre ktorých by však možno pokojná jar v dolnej časti nemusela byť až takou katastrofou. Najmenšiu motiváciu vidíme u Artmedie.

Následne si detailne rozoberieme súperov v posledných kolách ako aj naše odhady na percentuálne šance.

Engerau, 22 bodov a odohrá už len jeden zápas s N3M, kde dávame prakticky nulovú šancu, že by v tomto zápase chalani okolo Majky Topora brali body. 50% šanca na TOP8.

Galacticos, 22 bodov a odohrá zápasy s Papala a Red Devils. Pri veľkom optimizme by mohli Galaktici získať tri body s Devils, ale pri súčasnej forme zverencov Roba Kmeťa si myslím, že zvíťazia červení diabli a tak team akolo Jura Šimka podľa nás už do konca základnej časti nezíska žiadne body. 60% šanca na TOP8.

Red Devils, 21 bodov ale odohrá ešte tri zápasy, síce všetko sú to ťažkí súperi, ale poraziteľní (Mystery, Pressburg a Galacticos). Devils na postup potrebujú získať 3 body a to sme si istí, že zvládnu. Veľmi zaujímavý zápas sa odohrá s Mystery, v ktorom prebehne potenciálny bol o štvrtú priečku a šancu číhať na bronz. 95% šanca na TOP8.

Artmedia, 18 bodov a odohrá zápasy proti Menežeris a Heritage. Šancu na postup má iba pri plnom bodovom zisku a tam neveríme, že by Menežeris zápas nezvádol, preto dávame iba 5% šancu na postup.

Engerau v ohrození

Rakija, 18 bodov, ktorú sme pasovali v minulom reporte za čierneho koňa, tento profil nesplnila a sériou štyroch prehier sa výrazne znížil potenciál tohto mužstva. Odohrá záapasy proti Špekulantom a Pressburgu. Myslíme si, že je v silách mužstva vyhrať oba zápasy, čo by takmer isto stačilo na postup. Kľúčové bude, akú motiváciu na zápas nájde Pressburg, ktorí by prípadnou prehrou mohol zarmútiť niekoho z dvojice Engerau, Galacticos. Šancu dávame vo výške 20%.

O postupe rozhoduje vzájomný zápas a tu môže pokojne vzniknúť bizarná situácia, pretože je pomerne veľká pravdepodobnosť, že hranica tabuliek sa postaví medzi mužstvá Engerau a Galacticos. Tí však hrali nerozhodne 3:3 a ich aktuálne skóre je Engerau (+4) a Galacticos (0). V závere základnej časti tak môže rozhodovať, každý vsietený a strelený gól :-).

Akákoľvek predikcia je ťažká, pretože jediný vzájomný zápas odohrajú Galacitos vs. Red Devils. Engerau sa paradoxne bude spoliehať na Pressburg, alebo Špekulantov, že porazí Rakiju. Záver tak bude napínavý a zrejme nejasný až do posledného kola.

 

 

 

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *