Play off sa v našej II. III. lige blíži

Ako to vyzerá pred play off v našich nižších ligách?

O víťazovi v našich ligách II. liga Utorok/Štvrtok a III. liga Utorok bude rozhodovať po odohratí 7-mich zápasoch v základnej čast play off, do ktorého sa každý tím, prvá štvroka hrá semifinále 1-4 a 2-3 na jeden zápas a následne sa hrá o tretie miesto a o prvé miesto. Dolná štvorka odohrá dvojzápas o záchranu a to systémom 5-8 a 6-7. V III. lige Štvrtok je 9 účastníkov a preto sa po základnej časti v ktorej sa odohrá 8 zápasov odohrá už len jedno play off kolo systémom 1-2,3-4,5-6,7-8, tím, ktorý obsadí posledné 9-e miesto už do play off necestuje.

V II. lige utorok je jasným víťazom základnej časti tím Whitehorses, ktorý už o svoje prvenstvo nemôže prísť, súpera však spozná až po 7. kole, pretože boj o 4-té miesto je stále mimoriadne otvorený. Bespiritanol B si s 9-imi bodmi drží túto pozíciu pred GPS Ovsište, a v prípade rovnosti bodov by si tento tím toto miesto aj udržal, keďže má na konte lepší vzájomný zápas. Do boja o postup medzi najlepšiu 4-ku by chcel prehovoriť Sportclinic a práve s ním bude Bespiritanol B hrať v záverečnom kole základnej časti. Ak Berníkovci prehrajú budú hrať určite o záchranu, ak vyhrajú tak ich čaká pozorovanie výsledku medzi GPS – Gól za život, v tomto duely je ale jasným favoritom práve tím z Petržalky.

V II. lige štvrtok je to na špici zamotané až až. Na prvom mieste je Pressburg Smokings, ktorý sa delí o toto miesto s BPN Legends. Pressburg je prvý keďže má lepší vzájomný zápas s BPN a posledným súperom lídra v rámci základnej časti pred play off je Black Cats. Zamotané to je najmä v boji o 4té miesto. Keďže Kart One Arena prehrala s FC Red Devils B v 5-tom kole, tento tím tak potrebuje získať aspoň bod v záverečnom duely zák. časti aby si definitívne zaistil miesto v hornej 4-ke a hral tak o titul. FC Red Devils naopak posledne prehral práve s Warthog Pistons, ktorý bude súperom Hederovcov. Tímy ako N3M B, Black Cats a Warthog Pistons už vedia, že budú hrať v play off o záchranu.

V III. lige Utorok je situácia na prvom mieste jasná, MT Team hladkou jazdou rozhodne vyhrá základnú časť a je zároveň jedným z troch tímov v celej lige, ktorý má 100% beh (v I. Unilige rovnako Papalalulu a N3M Superfutbal). O boj o titul v tejto lige bojuje Die Mannschaft, ktorý sa s 10-imi bodmi drží na 4-tom mieste ale predskočiť ho môže ešte FC Kam, ktorý má len o bod menej. BLMN, Silver Foxes sú tak stále v teoretickom ohrození, matematika ich totiž môže neúprosne okabátiť , keďže 12 bodov môže mať FC KAM, v každom prípade nezabúdajme, že o celkovom umiestnení rozhoduje hlavne vzájomný zápas v prípade rovnosti bodov.

V III. lige Štvrtok to až také komplikované v závere sezóny nebude, pretože je v tejto lige celkovo 9 účastníkov, čo samozrejme nie je najšťastnejšie číslo vzhľadom k rozlosovaniu. Každý z tímov odohrá 8 kôl v základnej časti a v nadstavbe každý tím odohrá po jednom duely až na tím, ktorý skončí na poslednom mieste. Bude sa hrať následne systémom 1-2, 3-4, 5-6, 7-8. O majstra súťaže si tak pravdepodobne zahrá Young Boys s Hella Tímom, ale do tohto boja môže ešte prehovoriť aj Superfutbal, prípadne Farma Engerau B.

Ligový pohár bude na rade po ukončení play off, keď nám počasie bude priať odohrá sa buď na konci jesene alebo na začiatku jarnej časti. O rozlosovaní UNICUP-u vás budeme informovať.

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *