Poznáme najlepšiu štvorku Uniligy

Review: 8. kolo

Minulý týždeň odštartoval v prvej a v tretej lige obľúbený formát play-off. Vo vyraďovacích súbojoch išlo o všetko a tak to vyzeralo aj na trávniku…

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je I.-uni-1024x507.jpg

V prvej lige sme spoznali finálovú štvorku. Nebolo to však vôbec také jednoznačné, ako by si mnohí predstavovali. Najmä chalani z Red Devils a Engerau Boys museli siahnuť až na dno svojich síl.

Červení diabli si zmerali sily s chalanmi z Ovsišťa. Oba polčasy vyhrali, ale predviedli zopár zbytočných chýb, ktoré potrestal najmä Thomas Issa. Ofenzívny líder Ovsišťa predviedol ďalší vynikajúci individuálny výkon, strelil štyri góly a držal Petržalčanov v zápase. Nakoniec to ale na víťazstvo nestačilo a do semifinále postúpila podľa predpokladov prvoligová stálica.
Red Devils – GPS Ovsište 11:7.

V ďalšom kole vyzvú Red Devils obhajcu trofeje. Papalalulu postúpilo cez Sportwell vďaka kontumácii a mohlo pošetriť sily na tradičného rivala.

Do ďalšieho kola postúpil s prehľadom aj najlepší tím základnej časti. N3M porazilo Predátorov 12:5 a splnilo papierové predpoklady. V ďalšom kole sa bude musieť vysporiadať s Enegerau Boys.

Engerau Boys nakoniec oslávili postup po veľmi vyrovnanom zápase s Whitehorses. Rivali sa naťahovali v gólovej prestrelke takmer celý zápas. Whitehorses ale doplatili na nízky počet náhradníkov a v závere im došli sily. To využil najmä Šimon Chalány, ofenzívna hviezda Engerau. Vo vyrovnanom štvrťfinále strelil vysoký útočník 7 gólov a práve on naklonil v poslednej desaťminútovke misky váh na stranu Engerau.
Engerau Boys nakoniec zdolali Whitehorses 13:7.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je uni-po.png
Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je II.uni-utorok-1024x507.jpg

V druhej lige sme pokračovali odvetnými stretnutiami. MFC Metod sa pomstil MT Teamu za prehru z tretieho kola. Po víťazstve 5:1 sa posunul na štvrté miesto tabuľky.

Mohol poskočiť aj na tretiu, to by však nemohol uspieť FC Bespiritanol, ktorý si poradil so Sportclinicom 6:4.

Divoký zápas sme videli medzi BLMN a iClinic Cafe. V šestnásťgólovej prestrelke to miestami poriadne iskrilo. Videli sme dokonca aj dve červené karty. Súboj napokon lepšie dopadol pre lídra tabuľky. iClinic zdolal BLMN 11:5 a zvýšil svoj náskok v čele na šesť bodov.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je II-stvrtok-1024x507.jpg

Vesmírne Goro nestratilo bod ani v ôsmom zápase v rade. MFC Warthog Pistons rozdrtilo 15:5 a v druhej lige opäť potvrdilo svoju dominanciu.

Tri body si pripísal aj druhý najlepší celok. Pressburg Smokings zdolal BPN Legends 7:4. Ďalší hetrik zaznamenal Thomas Issa.

Aj tretí tím tabuľky splnil úlohu favorita. Young Boys Bratislava porazili The Shadows 5:3 a ostali aj po ôsmom kole v kontakte s Pressburgom.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je III-utorok-1024x507.jpg

Finálový zápas play-off v utorkovej tretej lige bude mať zloženie podľa predpokladov. Gól za život i FC Corleone svoje semifinálové stretnutia zvládli a po dvoch týždňoch si opäť zmerajú sily v ostrom zápase.

FC Corleone nepustili FC KAM prakticky k ničomu. O postupe rozhodli už v prvom dejstve, ktoré vyhrali 4:0. Po zmene strán pridali ďalších osem gólov a spravili si chuť na finálový súboj. FC Corleone napokon porazilo FC KAM 11:2.

Gól za život sa natrápil na postup do finále o niečo viac. Indi Vindi bojovalo o postup zo všetkých síl a favoritovi to poriadne zťažilo. Urobilo však zopár chýb, ktoré Gól za život potrestal. Indi Vindi nakoniec porazil 4:2.

V zápasoch o konečné umiestnenie sme videli dva tesné výsledky. Die Mannshaft si za remízu 3:3 podelil body so Záhradkármi, Silver Foxes prestrieľali Superfutbal Team 8:6.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Dizajn-bez-názvu.png
Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je III-stvrtok-1024x507.jpg

Štvrtkové play-off bolo najvyrovnanejšie zo všetkých. Béčko Red Devils to vôbec nemalo jednoduché v derby fariem s Engerau Boys. Prvý polčas vyhrali práve chalani z Engerau a diabli museli doháňať. To sa im podarilo v závere riadneho hracieho času, vďaka čomu si vynútili predĺženie. V ňom mali o trochu viac šťastia a nakoniec vyhrali 6:5. Vo finále si zmerajú sily s nečakaným súperom.

Na finále totiž viacerí tipovali nováčika zo Šamorína. Attack bol však v semifinálovom zápase bezzubý a o postup sa prekvapivo pobije Hella Team, ktorý sa prebojoval do play-off v poslednom kole základnej časti. Do finále ho poslal Attila Vicena. Hella Team vďaka nemu zdolal Attack Šamorín 1:0.

V súbojoch o konečné umiestnenie v tabuľke sme naopak videli dva jednoznačné zápasy. FC Cool T s prehľadom porazil Kamikazde 10:4, Legendy futbalu upratali FC Diamond v pomere 11:5.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Dizajn-bez-názvu-1.png

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *