Whitehorses zosadili lídra, potrápilo sa aj Vesmírne Goro

Review: 5. kolo

Piate kolo bolo veľmi zaujímavé a prinieslo niekoľko prekvapení. Spoločne si opäť zrekapitulujeme to najpodstatnejšie z uplynulého týždňa…

Whitehorses sme pred začiatkom ročníka označovali za čierneho koňa súťaže a začína to potvrdzovať. V treťom kole potrápilo Papalalulu, naposledy prekvapilo doteraz suverénneho lídra tabuľky. O víťazstve Whitehorses rozhodli už v prvom polčase, ktorý vyhrali 5:3. Dvojgólové vedenie si udržali a nakoniec porazili N3M Superfutbal 7:5.

Červení diabli si poradili s Predátormi 9:6 a zaknihovali tretie víťazstvo v rade. O výhre rozhodli až v druhom polčase. Aj po piatom kole sa udržali na treťom mieste tabuľky.

Stratu N3M okamžite využil obhajca trofeje. Papalalulu vyhralo aj piaty zápas v rade a prepracovalo sa do čela elitnej súťaže. V piatom kole majster schladil Sportwell, ktorý v predošlých dvoch zápasoch nadeľoval. Papalalulu zdolalo Sportwell 14:3.

Chalani z GPS Ovsište si na svoje druhé víťazstvo v prvej lige musia ešte chvíľku počkať. V piatom zápase nestačili na Engerau Boys a podľahli mu po dvoch vyrovnaných polčasoch 4:6.

Líder druhej ligy si tretie víťazstvo v rade nepripísal. V dvanásťgólovej prestrelke MT Team remizoval so Sportclinic 6:6. Napriek tomu sa udržal v čele tabuľky o bod pred iClinic.

Druhý tím tabuľky prestrieľal FC Bespiritanol. Predposledné mužstvo súťaže si vôbec neviedlo zle. V prvom polčase držalo s favoritom duelu krok a remizovalo 3:3. Po zmene strán však iClinic prepol na vyšší rýchlostný stupeň a nakoniec vyhral 9:5. Rozhodujúcim mužom bol Dušan Pašek, ktorý sa presadil päťkrát.

Zaujímavú prestrelku sme videli aj v poslednom zápase, v ktorom Metod vyzval tím BLMN. V tomto stretnutí sme videli dva rôzne polčasy. Ten prvý ovládol MFC Metod 5:2. Chalani si zrejme mysleli, že sa zápas dohrá sám a v druhom dejstve to trochu vypustili. To využili futbalisti BLMN na fantastický obrat. Po zmene strán strelili šesť gólov a nakoniec vyhrali 8:7.

Líder štvrtkovej druhej ligy sa prvýkrát strachoval o výsledok. Vesmírne Goro po suverénnych víťazstvách v prvých štyroch zápasoch možno trochu podcenilo posledné mužstvo súťaže a skoro sa mu to vypomstilo. Legendy BPN odohrali po taktickej stránke vynikajúci prvý polčas a favorita niekoľkokrát potrestali z protiútoku. V záverečnej 15-minútovke už ale líder tabuľky našiel recept na výborne organizovanú defenzívu a skóre otočil vo svoj prospech. Vesmírne Goro nakoniec zdolalo BPN 9:5.

K najväčším smoliarom ročníka zatiaľ určite patrí tím MFC Warthog Pistons. V piatom kole opäť siahali na premiérové víťazstvo v súťaži. Nakoniec nezískali ani bod. Young Boys Bratislava otočil v záverečných minútach skóre zo 4:5 na konečných 6:5. Hrdinom sa stal najmä Lukáš Lováš, ktorý zaznamenal štyri góly.

Aj posledný zápas bol poriadne vyrovnaný. Pressburg Smokings mal ale predsa len mierne na vrch a prakticky po celý čas viedol. Nakoniec sa tešil z víťazstva 8:6 a upevnil si druhé miesto v tabuľke.

Gól za život si suverénnym spôsobom kráča za víťazstvom v 3. lige. V piatom kole si s prehľadom poradil so Záhradkármi 13:0 a udržal si dvojbodový náskok pred FC Corleone.

Aj “mafiáni” podali vynikajúci výkon a s prehľadom porazili Die Mannschaft. Predposledný tím tabuľky skóroval len raz a nakoniec podľahol favoritovi 1:8.

Oveľa vyrovnanejšie boli dva ďalšie zápasy. FC KAM si podelil body s tabuľkovým susedom. So Silver Foxes remizoval 2:2.

Súboj o priebežné tretie miesto tabuľky zvládlo lepšie Indi Vindi. Superfutbal Team zdolalo v oboch polčasoch a nakoniec sa tešilo z víťazstva 7:4.

Aj štvrtková tretia liga má suverénneho lídra. Béčko červených diablov neokúsilo chuť z prehry ani v piatom zápase ročníka. Tentokrát si poradilo s FC Diamond 8:2.

V tesnom závese sa stále drží nováčik zo Šamorína. Naposledy prestrieľal Kamikadze 13:4. Na lídra stráca aj po piatom kole dva body.

Schuti si zastrieľalo aj béčko Engerau. Cool T strelili ešte o tri góly viac a upevnili si tretie miesto v tabuľke. Farma Engerau B – FC Cool T 16:4.

Druhé víťazstvo v sezóne zaknihoval Hella Team. Legendy Futbalu porazil s prehľadom v oboch polčasoch a posunul sa do prvej polovice tabuľky. Legendy Futbalu – Hella Team 6:11.