V ďalšom kole derby “béčok”, šláger v 1. lige.

Preview: 3. kolo

Už zajtra odštartujeme tretie kolo Uniligy. Opäť sa v jednotlivých súťažiach môžeme tešiť na zaujímavé konfrontácie.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je I.-uni-1024x507.jpg

V utorok začneme v elitnej lige tradične dvomi zápasmi o ôsmej hodine. O prvé body sa pobije tím Sportwell s Predátormi. Pre oboch to bude príležitosť k tomu, aby sa odlepili z dna ligovej tabuľky a naladili sa na víťaznú nôtu.

V tom istom čase na vedľajšom ihrisku uvidíme šláger kola medzi N3M Superfutbal a Engerau Boys. Obe mužstvá majú v tejto sezóne ambíciu prerušiť hegemóniu Papalalulu o uchmatnúť titul pre seba. Práve tento zápas môže byť v konečnom zúčtovaní jedným z kľúčových.

Chalani z Papalalulu budú chcieť využiť zaváhanie minimálne jedného z konkurentov v zápase s Whitehorses a vybojovať si náskok. Biele kone ale rozhodne nemôžu podceniť. V prvom kole odohrali veľmi vyrovnanú partiu s Engerau Boys a potrápiť hodlajú aj najúspešnejší celok súťaže.

O deviatej si zmerajú sily aj Červení diabli s chalanmi z GPS Ovsišťe. Red Devils sa potrebujú spamätať z minulotýždňovej trpkej prehry a konečne zvíťaziť. Oba tímy zatiaľ zaostávajú za očakávaniami a v utorok večer budú mať ideálnu šancu k tomu, aby poskočili v 1. lige na vyššie priečky.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je II.uni-utorok-1024x507.jpg

Pozíciu lídra v 2. lige si budú chcieť upevniť hráči MFC Metod, ktorí doteraz nazbierali 4 body. Ich plány sa pokúsia zmariť nováčikovia z MT Team, ktorí si budú chcieť napraviť chuť z prehry v minulom kole.

V ňom podľahli ďalšiemu nováčikovi 2. ligy – tímu BLMN. Tí dostanú v zatiaľ najvyrovnanejšej súťaži šancu v priamom súboji preskočiť mužstvo iClinic Cafe CF. Bude to však nesmierne náročné, pretože iClinic v minulom kole prevalcoval Sportclinic 9:0. BLMN tím si bude musieť dávať pozor predovšetkým na Dušana Pašeka, ktorý je s deviatimi gólmi priebežne najlepším strelcom súťaže.

Šancu odlepiť sa z posledného miesta dostane tím FC Bespiritanol, ktorý v poslednom súboji vyzve práve Sportclinic. Ten sa potrebuje spamätať z vyššie spomínanej prehry a najlepší spôsob je víťazstvo.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je II-stvrtok-1024x507.jpg

Štvrtkové zápasy otvoríme súbojom zatiaľ suverénneho lídra tabuľky, ktorý do “medziročníka” vstúpil ako vietor. V dvoch zápasoch nastrieľal 28 gólov, pričom inkasoval iba trikrát. Chalanov z MFC Warthog Pistons, čaká poriadne náročný test.

Pressburg Smokings je po víťazstve v minulom kole v tesnom závese na 2. mieste tabuľky. Pokiaľ chce s lídrom udržať krok, potrebuje zdolať Legendy BPN. Tým zatiaľ chýba trochu šťastia, v prvom kole podľahli súperovi o gól, naposledy prišli o víťazstvo v záverečných minútach zápasu.

The Shadows dostali v minulom kole poriadnu príučku, z ktorej sa potrebujú spamätať čo najskôr. Šancu budú mať v súboji s mladými chlapcami z Bratislavy. Young Boys v minulom kole podľahli Pressburgu a taktiež potrebujú zvíťaziť.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je III-utorok-1024x507.jpg

Indi Vindi sa v úvode súťaže zatiaľ nedarí. V ďalšom kole to môžu napraviť v súboji s FC KAM, ktorý naposledy okúsil silu FC Corleone. Najväčšiemu favoritovi na postup z tretej ligy podľahli 1:7.

Líder tabuľky potrebuje víťazstvo aj v ďalšom kole, v ktorom zmeria sily so Silver Foxes. Líšky si v minulom kole napravili chuť z prvého neúspechu, keď zdolali Záhradkárov s prehľadom 6:1. V utorok to ale budú mať o poznanie náročnejšie.

FC Corleone prenasleduje mužstvo Gól za život, ktoré zatiaľ zvládlo obe úvodné stretnutia. V minulom kole si poradilo s Indi Vidni rozdielom triedy a podobný výsledok by chalani určite uvítali aj v zápase s Die Mannschaft. Tí mali v minulom zápase obrovskú smolu. Po vynikajúcom druhom polčase v súboji so Superfutbalom prišli o remízu dve minúty pred koncom.

Superfutbal Team v spomínanom zápase trochu podcenil záver a prišiel o trojgólové vedenie. Nakoniec ale predsa len oslavoval víťazstvo. Ďalšie tri body chce vybojovať v zápase so Záhradkármi, tí však majú úplne rovnaký plán.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je III-stvrtok-1024x507.jpg

Jedným z hlavných ťahákov kola bude derby zápas medzi “B” mužstvami Červených diablov a Engerau Boys. V súťaži sa zatiaľ lepšie darí Red Devils, ktorí vyhrali obe úvodné stretnutia a vedú 3. ligu o skóre pred Legendami futbalu. V dvoch zápasoch vsietili 23 gólov a dokazujú, že majú kvalitu aj v rezervnom tíme.

Farma Engereau Boys minulý týždeň podľahla nováčikovi súťaže zo Šamorína 3:5. Šamorínčania budú chcieť na toto víťazstvo nadviazať. Narazia však na samozvané Legendy Futbalu, ktoré za víťazstvami ťahá najme deväťgólový Matúš Opálek.

Prvé body do tabuľky si chce pripísať zatiaľ posledný tím tabuľky – Kamikazde. Prvé zápasy boli pre ďalšieho nováčika Uniligy mimoriadne náročné, vo štvrtok by mohol mať väčšie šance na úspech. Sily zmeria s futbalistami FC Cool T, ktorí taktiež túžia po prvom víťazstve v ročníku.

Karty v 3. lige chce zamiešať aj FC Diamond, ktorý naposledy ťahal za kratší koniec v súboji s Legendami. Neviedol si však vôbec zle a s favoritom odohral vyrovnanú partiu. V zápase dokonca niekoľkokrát viedol. Záverečnú desaťminútovku ale oveľa lepšie zvládli Legendy a nakoniec sa tešili z víťazstva 10:7. Toto sklamanie bude chcieť FC Diamond napraviť v súboji s Hella Teamom.

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *