1.Uniliga: Red Devils ozbíjali lídra, tabuľka sa zamotáva

Tabuľka 1.Uni-ligy sa po posledných dvoch kolách dramaticky zamotala. Zrodilo sa niekoľko zaujímavých výsledkov, ktoré značne zatriasli tabuľkou tak na jej vrchnej časti, ako aj v sekcii, kde sa bojuje o postup do prvej osmičky. Na to ako to vyhodnocujú jednotlivé mužstvá sme sa pýtali manažérov dotknutých mužstiev. 

Pressburg uchmatol body MENEŽÉROM

Minulý týždeň sa zrodila, prekvapujúca prehra čierneho koňa súťaže Menežeris, ktorý v zápase bohatom na góly podľahol Pressburgu 8:9… Zverenci Jožka Kapičáka celý zápas doťahovali výsledok a už keď sa zdalo za stavu 8:8, že súpera zlomia, prišiel šokujúci knokaut Martina “Maňa” Caňa. Výsledok mierne prekvapil aj hrajúceho šéfa tíma Michala “Cuca” Caňa, ktorý takticky “Muríňovský” chce uspať svojich súperov:

 Túto sezónu je v našom klube ťažiskový futsal a tomu sme podriadili aj skladbu kádrov v oboch našich mužstvách ( MiniFutbal + Futsal ). Primárnym cieľom je postup s futsalovou družinou do vyššej súťaže, ktorý by sa mal stať už v najbližšom období realitou (1.FC je na čele 2.BA ligy) . Na MiniFutbale sa stretávame viac-menej „stará garda“, nové posily veľmi neevidujeme a uvidíme kam až dokráčame. Jediným cieľom je tak zísť sa v ideálnom počte a odohrať za klub adekvátny výkon, ostatné je na ihrisku. Nadšení sme z návratu srdciara Martina Lonského, ktorý pre galibu s kolenom pauzoval viac než rok.”

Cuco okrem svojho tímu musí jedným očkom sledovať aj výkony iných mužstiev nakoľko aktuálne zastáva aj pozíciu hlavného trénera reprezentácie malého futbalu pod hlavičkou SMZ.

“Sledujeme viacerých hráčov v našej elitnej súťaži, všímame si nové posily a v neposlednom rade pozorne sledujeme aj formu a výkony hráčov, ktorí už pod naším zväzom úspešne reprezentovali. Na spoluprácu na reprezentačnej úrovni sme oslovili veľké množstvo minifutbalových klubov, aktuálne máme nadviazanú spoluprácu so 17 mužstvami a ich hráčmi a toto portfólio sa snažíme každým dňom rozširovať. Za zmienku stojí aj fakt, že o reprezentačný dres príde zabojovať aj hráčska výprava z trenčianskej mestskej ligy, na ktorú sa taktiež veľmi tešíme.”

Užší výber (10+2) následne čaká prestížny Adria CUP 2019 v Chorvátsku a následne v októbri Majstrovstvá sveta na Kréte.

DIABLI OKRADLI HOLEŠA

Jar už tradične patrí tímu Red Devils a tak ako v minulosti aj tento rok okolo Veľkej noci to vyzerá na zmŕtvychvstanie. Už minulý týždeň vyhral majster Papalulu nad diablami len tesne o gól, ale tento týždeň to už červení zvládli a senzačne zdolali zverencov Kuba Holeša N3M 8:7.

 

“Ako som už párkrát spomenul, náš tím mal prvú polsezónu dve tváre, jednu silnú a druhú slabú. Záležalo od hráčov, ktorými sú Rado Drápal, Erik Flamik či Patrik Kessl, ďalej to bola aj forma Paliho Katrenčíka, Lukáša Bučka, či už aj moja. Cez zimnú prestávku sme si s chalanmi sadli a nastolili sme nový systém vo fungovaní tímu a vyzerá to tak, že to pomohlo. V tíme sa udialo niekoľko zmien, ktoré aj z personálneho hľadiska hodnotím za pozitívne,” analyzuje legenda a šéf klubu Robo Kmeťo.

Dva fantastické výkony však Robo berie s pokorou.

“Ohľadom zápasov, vedeli sme na čo máme. Chalani sa naučili hrať defenzívny systém veľmi dobre, vždy nám sedelo hrať so silnejšími súpermi, pretože v tomto som takticky striktný a dávam pozor na preberanie hráčov, z čoho sa nám otvárajú šance na brejky. S Papalalulu to bol vyrovnaný zápas rovnako ako N3M, musím povedať, že stále nám chýba kvalita na držaní lopty, jednoducho sme mali v poslednom zápase viac šťastia v zakončení. Ale už len to, že sme boli takýmto súperom takmer vyrovnaným súperom je veľký úspech pre celú kabínu. Uvedomujeme si, že to že sme teraz zahrali dobre neznamená, že všetko ostatné vyhráme,” upozorňuje Kmeťo.

Hoci po jeseni to vyzeralo na dolnú časť tabuľky, Kmeťo to vidí úplne inak.

“Naše ambície sú jasné a to je horná osmička, čakajú nás zápasy s Mystery či Galacticos, ktoré môžu rozhodnúť, nechceme podceniť ani Špekulantov, či Imooptik. Ak sa dostaneme do hornej osmičky a ak sa vyvinú veci pre nás dobre, tak tvrdím, že môžeme hrať aj o titul! “

SÚBOJ RIVALOV DOPADOL LEPŠIE PRE PáNA, TOPOR SI SYPE POPOL NA HLAVU

S veľkým rešpektom sme čakali na šláger medzi mužstvami Mystery a Engerau, nakoľko sú známe vyhrotené vzťahy medzi manažérmi týchto mužstiev a rovnako to vyzeralo aj pri predzápasových vyjadreniach. Napokon však zápas kvalitou aj nasadením zaostal za očakávaním. Engerau predviedol azda svoj najhorší výkon v sezóne, svoju tradičnu bojovnosť a aktivitu hráči neukázali a Mystery tak stačil vlažný výkon na bezproblémovú výhru 5:3.

Šéf Engerau Majky Topor bol po zápase voči svojmu mužstvu kriticky:

“Bol to suverénne náš najslabší výkon v sezóne, ktorý prišiel v tom najhoršom možnom prípade. Mystery, ktoré sa  pýši reprezentantmi neukázali nič extra, dokonca by som povedal, že taký  Imooptik kladol väčší odpor,ale bohužiaľ nás včerajší bezduchý výkon im stačil,” nedáva si servítku pred ústa malý veľký muž lavičky Engerau.

Okamžite aj pomenúva príčiny prehry: “Bez pohybu sa futbal nedá hrať a dopustili sme sa množstva chýb ktoré nás stali lacné góly. Čo sa včera udialo na ihrisku tomu nerozumiem, keďže pred zápasom som sa chalanov snažil hecovať, aby sme podali najlepší výkon, ale opak bol pravdou. Nebolo tam chcenie ísť vyhrať. Keby som bol nestranný divák, by som sa domnieval o predanom zápase,” konšpiruje Topor.

Engerau ma extrémne ťažký žreb a po jesennom treťom miesta sa pokojne môže stať, že mu prvá osmička ujde. Pred nimi totiž stoja prekážky v podobe N3M, Papala a Menežeris.

Majky Topor však upozorňuje, že tak ako stratili body proti Artmedii, či Mystery môžu ich získať so silnými:

“N3M a Papala neberiem ako nejakých polobohov. Bude to taký istý zápas, ako každý iný, v ktorom budeme chcieť bodovať. Najväčší rešpekt mám voči Menezeris, ktorých pekný behavý futbal nám veľmi vyhovať asi nebude. Všetko však máme vo vlastných rukách  a je len na nás či budeme v hornej osmičke,” verí svojmu tímu Mário Topor.

Paradoxom situácie bude, že Engerau bude veľmi držať palce Mystery, aby porazila v ich zápase mužstvo Artmedie, ktoré bude spolu s Rakijou ich najväčším súperom o postupové priečky.

Manažér Mystery Pán Ivan sa z výhry nad Engerau a aj minulo týždňovej nad Rakijou veľmi tešil.

“Samozrejme, potešili ma tieto body. Škoda prvého jarného kola, kde sme prehrali s PRESSBURGOM o gól a pravdu povediac mal som obavy aj ďalšie kola. Proti Rakiji sa však ukázala naša sila v útoku a proti Engerau sme zase hrali zodpovedne v defenzíve,” analyzuje Pán.

Zápas s Engerau mal byť “masakrom” napokon to tak nebolo, Pánovi dokonca na druhý deň, písali aj hráči súpera a ďakovali za slušný zápas.

“Očakával sa nervozny a tvrdý zápas. Chvalabohu väčšina hráčov Engerau Boys sú slušní a féroví chalani, ktorí na názorové nezhody medzi mnou a Majkym Toporom nereagujú a nechcú byť toho súčasťou. Mne sa dokonca páčilo, že na druhý deň po zápase mi písali niektorí hráči tohto mužstva, že nám gratulujú a držia palce, čo ma milo prekvapilo. K celkovo pokojnému priebehu však prispel aj rozhodca Stano Cintavy, ktorý citlivo, no zároveň spravodlivo riešil konfliktne situácie. Zápas sme mali pod kontrolou, využili sme chyby a nedostatky súpera v obrane. S výsledkom sme spokojní, snáď to potvrdíme aj v ďalšom zápase,” dodal Ivan.

 

KĽÚčOM O OSMIčKU ZREJME ZáPAS MYSTERY PROTI ARTMEDII

Kto napokon ostane v prvej osmičke bude mimoriadne napínavé. Istotu už podľa nášho názoru majú Galacticos, Menežeris, Papala, N3M a 1.FC Pressburg. Vzhľadom na žreb a formu veríme aj Red Devils. O zvyšné dve priečky ešte bude tuhý boj. Hoci sme na konci jesene favorizovali Rakiju, tá prehrala kľúčové 6-bodové zápasy a z hry o osmičku je zrejme vonku. O dve priečky sa teda pobijú trojica Engerau, Artmedia a Mystery. Práve posledný dvaja si to rozdajú vo vzájomnom súboji, kde  asi jediný krát v sezóne bude Majky Topor fandiť hráčom Pána Ivana :-).

Boj o titul je úplne otvorený, po prehrách N3M aj Menežeris sa tabuľka zamotala. Napríklad Robo Kmeťo favorizuje Papala, Cuco verí N3M a Stano Cintavý hovorí o čiernom koni Menežeris. S pozadia však stále treba rátať aj s Muriňovským Pressburgom… 🙂

 

(Agilná Mrkev)

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *