Víťaz 1.Uniligy: PAPALALULU

Najlepší z najlepších. Aj tak by sme mohli pomenovať víťazov najvyššej súťaže Uniligy. Nakoľko sa bavíme o špičke v malom futbale nielen v Bratislave ale aj na Slovensku, rozhodli sme sa spraviť rozhovor s manažérom mužstva Miroslavom Židzikom.

Do Uniligy ste vstúpili ako nováčik, aj keď tvoj tím je na mape malého futbalu už dlhšie považovaný za extratriedu. Aké ste mali ciele pred sezónou ?

Od založenia Papalalulu ubehli dve sezóny a mali sme na konte dva tituly v BLMF. Chceli sme vyskúšať niečo nové a tak som nás prihlásil od tejto sezóny aj do UNI-LIGY. Aj keď som išiel do novej ligy a veľa tímov som nepoznal, vedel som ,že máme kvalitný tím a keď budeme chodiť v dobrej zostave ,tak môžeme pomýšľať na popredné priečky v tabuľke. Nakoniec sa vytvorila výborná partia s pevným jadrom, s kvalitným výkonom, ktoré odohralo väčšinu zápasov. Veľká vďaka patrí aj ďalším vynikajúcim hráčom ,ktorí vždy keď mohli, tak prišli ,aby nám pomohli. Dôležité však bolo chalanov pred každým zápasom nabudiť  ,aby sme sa sústredili a koncentrovali na našu hru a nič nepodceňovali. To sa nám vo väčšine zápasov darilo a dokázali sme vyhrať kvalitnú 1.UNI-LIGU bez prehry !!! Výsledkom je 22 zápasov, 20 výhier a 2 remízy.

 

Ako si ceníš titul „majstra Uniligy“ ?

UNI-LIGU som si obľúbil hneď od prvého zápasu. Je v nej veľa kvalitných tímov a preto si titul veľmi cením. Páčilo sa mi ,že aj tímy v tabuľke na nižších priečkach vedeli veľmi príjemne prekvapiť svojim výkonom, či už kolektívnou a bojovnou hrou ,alebo šikovnými jednotlivcami. Niektoré víťazstvá sa rodili ťažko. Víťazstvo Papalalulu je o to krajšie a cennejšie ,že sme ju ako nováčik v našej prvej sezóne v UNI-LIGE vyhrali bez prehry.

 

Aké zápasy v sezóne boli podľa teba kľúčové a aké najťažšie ?

Každý jeden zápas je veľmi dôležitý ,lebo akákoľvek bodová strata ťa v konečnom dôsledku, môže na konci ligy veľmi mrzieť. S odstupom času a vývojom situácie som si uvedomil ,že jeden z kľúčových zápasov ,ktorý sme odohrali bol hneď v druhom kole, kedy sme výborným výkonom zaskočili N3M a vyhrali 8:1 a tým sme si vytvorili veľký náskok do odvety, ktorá síce bola až v predposlednom kole, ale vývoj v lige nakoniec ukázal ,že tento náskok nám do tejto odvety veľmi pomohol. Veľmi ťažký zápas bol vďaka kvalitnému výkonu súpera s RED DEVILS ,kedy sme otáčali v druhom polčase nepriaznivý vývoj zápasu z 1:3 na konečných 6:4 v náš prospech. Čiernou škvrnou nášho stabilného výkonu počas celej ligy, bol nepochopiteľný skrat proti Beponu, kedy sme 2 minúty pred koncom vyhrávali 4:1 a nakoniec sme dostali za 2min 3 góly a remízovali 4:4.

(zápas s N3M bol plný emócií, no tak to v súboji dvoch najlepších tímov v Unilige býva)

 

Čo podľa teba zohralo úlohu, že ste ligu vyhrali v podstate s náskokom a bez prehry?

V prvom rade je to super partia chalanov ,ktorá sa v Papalalulu stretla. (Aj keď to tak počas niektorých zápasov nevyzerá , lebo si to  medzi sebou niektorí z nás expresívnym spôsobom vydiskutujeme priamo na ihrisku), ale po zápase si to s kľudnou hlavou preberieme na pive a zasmejeme sa na tom. V prvom rade sme mali výborného brankára Roba, ktorý nám počas celej sezóny kryl vynikajúcim výkonom chrbát. Veľmi dôležité bolo ,že aj keď prišili počas ligy také úseky zápasov, že sme sa nevedeli dostať do tempa a nehrali sme až tak kompaktne ako tím, potiahli to v danom zápase výborným výkonom jednotlivci a zobrali to na seba a takto sme jeden za druhého zabojovali. A samozrejme ako som už spomínal, koncentrácia na každý jeden zápas, bojovnosť, hra so srdcom a kvalita jednotlivých hráčov.

Týmto by som sa chcel poďakovať všetkým chalanom z Papalalulu , ktorí svojimi výkonmi, bojovnosťou, obetavosťou, stráveným časom, zodretými kopačkami a turfami, … hrali celú sezónu so srdcom. Samozrejme aj tým ,ktorí sa kvôli zraneniam a dlhodobej maródke nemohli zápasov zúčastniť ,ale mysľou boli stále s nami 😀

Chalani tento titul patrí vám !!!

 

Chlapcom z Papalalulu samozrejme gratulujeme a tešíme sa na ich účikovanie v nasledujúcom ročníku.

 

 

 

One comment

  1. hej hej…a remizka s galacticos vam kde zostala 🙂 ale beriem na skoro prehru s outsiderom treba rychlo zabudnut

Join the Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *