V prvej lige lídrom aj naďalej Papalalulu, v druhej valcuje PKE Mystery (2.časť)

V druhej časti nášho súhrnu sa pozrieme medzi elitu do 1.Uniligy, v ktorej sa na vedúcich priečkach nič nezmenilo. Prvá trojica si udržala svoje pozície a preto boj o titul pokračuje už túto stredu ďalším kolom, v ktorom môže niekto z najväčších kandidátov na víťazstvo zakopnúť.

Papalalulu sa na udržanie si vedúcej priečky nemuselo nijak namáhať. Ich súper Heritage Cars v predstihu oznámil, že na zápas nenastúpi, vzhľadom na problémy v zostave. Po kontumácií sa tak líder tabuľky stretne v reálnom zápase v nadstavbe až tento týždeň.

Druhý tím v tabuľke FC Bepon si celkom poľahky poradil s Engerau Boys. Už po prvom polčase mal favorit vypracovaný celkom slušný náskok 4 gólov. V druhom polčase to opäť chlapci z Beponu herne vypúšťali a to ich mohlo veľmi mrzieť. Napriek tomu si výsledok postrážili a po víťazstve 9:6 ostávajú na druhom mieste.

Superfutbal N3M ukázali hneď v úvode nadstavby, že s nimi treba stále rátať. Ich spanilú jazdu na dvojicu Papalalulu a Bepon pocítili v prvom kole Špekulanti. Od prvej sekundy mali hráči v modrých dresoch hru pod kontrolou a do polčasu nadelili svojmu súperovi 6 gólov. Deštruktáž Špekulantov pokračovala aj v druhom polčase a po konečnom výsledku 14:4 dali jasný signál svojím konkurentom, že boj o titul bude ešte veľmi zaujímavý.

Posledným zápasom v skupine o titul bol duel medzi Menežeris 1.FC Pressburg. Týždeň predtým sa títo súperi stretli a víťazne z neho odišli mladí chlapci z tímu J.Kapičáka. Pressburg mal o motiváciu postarané a v odvete si chcel napraviť chuť. Opak bol však pravdou a hráči Menežeris svojho tabuľkového suseda herne predčil a svojou kondíciou či rýchlosťou a zaslúžene vyhrali 12:5.

Posledný tím tabuľky Blue Dragons je veľkým favoritom na zostup z 1.Uniligy a tým pádom ich ďalší rok s najväčšou pravdepodobnosťou neuvidíme medzi elitou. Ich posledný súper FC Galacticos si s „Drakom“ poľahky poradil a v podstate už po prvom polčase bolo vymaľované. Po konečnom rezultáte 13:3 má tím na chvoste tabuľky rozdiel v skóre už -100. Galacticos by ďalší rok medzi elitou chýbať nemal.

Artmedia by taktiež nerada chýbala medzi šestnástkou najlepších aj ďalší rok a preto si na pomoc volajú tých najšikovnejších zo svojho „B“ mužstva. Naopak, Dinamo Rakija sa výsledkovo a herne trápi a po tejto prehre sa tím dostal do poslednej štvorky, v ktorej musia tímy bojovať o záchranu. Artmedia vyhrala celkom jasne 11:4 a vďaka tomu predbehla svojho súpera aj v tabuľke.

Zaujímavý zápas sa odohral medzi RK Academy Imooptikom. Nikto nečakal pred začiatkom sezóny, že tím „RK“ bude bojovať v skupine o záchranu. Teraz je to realita a čo viac, boje pre tento tím budú ešte veľmi ťažké. Imooptik pre problémy s brankárom poslali do svätyne J.Pribilinca, čo bol nečakaný ťah manažéra P.Imricha. V úvode to vyzeralo na celkom vyrovnaný duel, v ktorom mohol vyhrať ktokoľvek. V druhom polčase sa však ukázal opäť pri chuti hrajúci Imrich, ktorý svojmu súperovi nasúkal tri góly. Imooptik je na dobrej ceste k záchrane, otázkou je však zloženie mužstva v každom ďalšom zápase.

Okrem Blue Dragons je veľkým favoritom na vypadnutie aj Sporting Academica. Tá si zmerala sily s pokojne hrajúcimi chlapcami z Red Devils. Napriek problémov počas sezóny si záver súťaže „Červení diabli“ užívajú a ich záchrana je viacmenej istá. Aj v tomto zápase si favorit zápasu víťazstvo ustrážil a vyhral 5:2