V prvej lige lídrom aj naďalej Papalalulu, v druhej naďalej valcuje PKE Mystery (1.časť)

V pondelok boli na programe prvé kolá nadstavby druhej Uniligy, no silná búrka, ktorá sa prehnala Bratislavou narušila program zápasov a duely s plánovaným výkopom o 20:00 museli byť odložené. Stretnutia o 21:00 sa však riadne odohrali a my sme sa podrobne pozreli ako sa darilo tímom v druhej a prvej Unilige.

V skupine o titul sa stretol líder tabuľky PKE Mystery s ôsmym tímom Bespiritanolom. Obe mužstvá na seba narazili aj minulý týždeň, keď sa predstavili v rámci posledného kola základnej časti. Po výsledku 7:5 sa vtedy radovali hráči PKE, no v zápase reálne o nič víťazovi nešlo. Bespiritanol sa v „odvete“ chcelo zamerať na dôkladnú defenzívu, no mužstvo „čarodejníkov“ má v tejto lige neuveriteľnú ofenzívnu silu. V zápase opäť zaúradoval útočný fenomén L.Pecko, ktorý v zápase streli 5 gólov a na svojom konte ich má dokopy už 53. V prvom polčase si mysteráci pohodlne otvorili strelecký účet a do prestávky sa išlo za stavu 5:0. V druhom polčase sa Bespiritanol snažil s výsledkom niečo spraviť ale dobre hrajúca obrana súpera im nedovolila vytvárať ani len strelecké pozície. Po výsledku 12:2 si líder tabuľky ide za svojím cieľom, ktorým je víťazstvo v lige.

Rezerva tímu Superfutbal.sk N3M si zmerala silu so Zafičkármi, ktorí túto sezónu figurujú ako béčko tímu RK Academy. Vzhľadom na to, že sa stretli tabuľkový susedia po základnej časti sa očakával vyrovnaný duel, no miernym favoritom bolo mužstvo N3M. Po tesnom výsledku 4:3 sa radovali chlapci okolo kapitána M. Markoviča, ktorý sa aj v tomto zápase strelecky presadil. Naďalej teda bojuje o striebornú pozíciu najlepšieho strelca druhej ligy. Zafičkári strácajú na 3.miesto už 5 bodov a v ďalšom kole sa stretnú s Whitehorses. Zaujímavý duel čaká mužstvo N3M „B“, ktoré si zmeria sily s Beponom „B“. Obe mužstvá pritom patria k veľkým rivalom v najvyššej súťaži.

V skupine o záchranu sa odohrali taktiež len dva zápasy. Prvým z nich bol duel medzi rezervou 1.FC Pressburg s výsledkovo trápiacim sa tímom The Shadows. Na rozdiel od svojho „A“ mužstva sa rezerve „Bratislavčanov“ celkom darí. Napriek tomu, že mužstvo hrá „len“ o záchranu, tím po zimnej prestávke šľape ako dobre namazaný stroj a panuje tu veľmi dobrá atmosféra. Dôkazom bol aj tento zápas, kedy si v dobrom tempe poradili so svojím súperom 7:4. Shadows síce po prvom polčase vyhrávali 2:1, no dobrá partia chlapcov z Pressburgu sa do súpera v druhom polčase zahryzla a šiestimi gólmi otočili nepriaznivý stav. V skupine o záchranu je rezerva Pressburgu momentálne najlepším tímom, The Shadows musí o zotrvanie v tejto súťaži ešte bojovať.

K zápasu medzi Engerau Boys „B“ a Nefiltrované FC sa budeme venovať v samostatnom článku, vzhľadom na okolnosti, ktoré sa v tomto zápase udiali.