Uniliga predstavila unikátnu novinku!

Bratislavská Uniliga sa snaží už od svojho založenia prinášať hráčom novinky a tie najlepšie podmienky. Inak to nebolo ani tento rok, keď predstavila slovenskú premiéru v malom futbale.

Uniliga je dlhodobo známa svojím veľkým progresom od svojho založenia. Po prechode na najkvalitnejší umelý trávnik v Bratislave sa do ligy, ktorá je považovaná za jednu z najlepších, prihlásilo niekoľko kvalitných tímov. Okrem tradičných účastníkov, ktorí boli pri založení tohto projektu, hrajú túto súťaž najlepšie mužstvá na Slovensku. Dôkazom toho sú aj výsledky na MSR, ale aj na rôznych iných turnajoch. Okrem Beponu, ktorý sa dlhodobo drží medzi najlepšími na Slovensku, sa pridali Superfutbal.sk N3M (3.miesto na MSR), či Papalalulu (2.miesto na MSR).
Od jarnej časti sa okrem svetelných tabúľ na každom ihrisku rozbehlo aj hodnotenie rozhodcov, ktoré pomáha pri ich nasadzovaní v dôležitých zápasoch.

„Je pre nás veľmi dôležité, aby hráčom v našej lige nič nechýbalo a aby sa cítili spokojne“, vysvetľuje predseda ligy R.Kmeťo. „Preto sme sa rozhodli pred sezónou rozšíriť manažment ligy, aby sme zlepšili podmienky tímom. To znamená, že máme disciplinárnu disciplinárnu komisiu, ktorá rozhoduje o trestoch hráčov. Sme veľmi radi, že o školenie, nomináciu, či hodnotenie rozhodcov sa nám stará skúsená a známa osobnosť v malom futbale Stanislav Cintavý. O zaujímavé postrehy, názory, či články sa s hráčmi či verejnosťou delí Ivan Křížek. O štatistiky a zápisy o stretnutí je postarané najmä vďaka Michalovi Caňovi, ktorý ich nahadzuje veľakrát do neskorých nočných hodín. Taktiež nemôžme zabudnúť na tím ľudí okolo Mariána Kvasňovského, od kameramanov až ppo podávačov lôpt, ktorí sú každý deň k dispozícií na ihrisku a všetko pripravujú.  pochvaľuje si R.Kmeťo.

 (Stanislav Cintavý častokrát aj v pozícií rozhodcu)

Vedenie Uniligy však nezaspalo na vavrínoch a od apríla prináša ako prvá liga malého futbalu livestreame s grafikou a profesionálnym komentárom. Prvý zápas sa prenášal naživo v stredu 4.4.2018, keď proti sebe nastúpilo mužstvo FC Red Devils a N3M. Zápas plný zvratov a krásnych gólov komentoval športový komentátor Jakub Vrbinčík. „Našim plánom bolo zviditeľniť ako ligu, tak aj celkovo malý futbal. Sme radi, že sme sa dohodli so spoločnosťou Upcoming, ktorá nám tieto livestreamy zabezpečuje“, pochvaľuje si R.Kmeťo.

 

 (svetelné tabule sú k dispozícií na každom ihrisku)

Zápasy sú zaznamenávané niekoľkými profesionálnymi kamerami. Každý duel bude komentovaný profesionálnym komentátorom, k dispozícií je kvalitná grafika a aj spomalené zábery, či rôzne pohľady kamier na situácie, ktoré sa odohrajú na ihrisku.

Už tento týždeň sa môžu fanúšikovia Uniligy tešiť na živý prenos zo zápasu FC Bepon – Superfutbal.sk N3M. Oba tímy sú spolu s Papalalulu veľkými favoritmi na celkové víťazstvo, preto sa bude na čo pozerať.

 

 

 

 

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *