Súhrn výsledkov 1. a 2. Uniligy.

Aj tento týždeň sa odohralo niekoľko zaujímavých a kvalitných zápasov. V článku Vám zhrnieme ako si počínali celky v prvých dvoch súťažiach.

   

                                                                                                            —  2.Uniliga —

 

V pondelok sa klasicky odohrala druhá najvyššia súťaž, v ktorej sa zrodili zaujímavé výsledky.
Gólové hody mohli diváci vidieť v zápase medzi The Shadows a RKA Zafičkári „B“. Cez zimu mierne posilnený tím Shadows síce skóroval 6 krát, no súperovi dovolil vsietiť až 11 gólov a preto po bláznovom výsledku 6:11 si tri body do tabuľky zapísali Zafičkári. Hviezdami zápasu bol D.Kastl za „domácich“, ktorý strelil 5 gólov a za rezervu RK sa 4 gólmi ukázal tradičný strelec tohto tímu M. Kovačič.

Nenároční chlapci mali za svojho súpera jednoznačne najslabší celok ligy. Posledné mužstvo FK Dragons však do druhého polčasu vstupovalo za stavu 0:0. Trápiace sa mužstvo „Nenáročných“ však dokázalo vybojovať povinné 3 body a po výhre 7:0 si stále udržali šancu zabojovať o prvú osmičku.
Prvý prekvapujúci rezultát sa udial medzi tímami Nefiltrované FC a Engerau Boys „B“. Rezerva „petržalčanov“, ktorá bola opäť doplnená o hráčov zo svojho „A“ tímu si nedokázala poradiť so zahraničnými hráčmi svojho súpera a prehrali 3:4. Nefiltrované FC si tak pripísalo svoju tretiu výhru.

Veľkým šlágrom dňa bol zápas rezervy N3M a stále padajúcim Whitehorses. Aj keď „Biele kone“ vyhrávali po polčase 5:2, tento náskok nedokázali udržať a duel skončil nerozhodne 6:6. Tento výsledok najviac potešil chlapcov z PKE Mystery, ktorí si poradili s rezervou Beponu 4:2 a upevnili si lídersku pozíciu. Druhý N3M „B“ stráca na „kúzelníkov“ 8 bodov. Pressburg „B“ si cez zimu dali jasný cieľ, a to záchrana v druhej lige. Tento plán sa chlapcom darí plniť, keď po výhre nad Bespiritanolom sa dostali už na 12.pozíciu. Naopak, ich posledný súper bude o elitnú osmičku tejto súťaže ešte musieť zabojovať.

Aj keď si vedenie Red Devils zaumienilo, že bude veľkú pozornosť dávať aj svojej rezerve, stále chýbajú výsledky, ktoré by toto mužstvo posunulo na vyššie pozície. Aj tentokrát ťahali za kratší koniec, keď na ich sily bol tím FC Ružinov. Po prehre 5:9 sa však Red Devils stále nachádza na šiestom mieste. Ružinov by taktiež nemal chýbať v prvej osmičke, no pre potvrdenie účasti si musia pripísať ešte aspoň jedno víťazstvo. Zabávači sa naďalej trápia a aj tentokrát si nepripísali 3 body. Nad ich sily bol Boro Hakam, ktorý sa vďaka tejto výhre dostal na 8.miesto.

 

—  1.Uniliga —

 

Dinamo Rakija utŕžila zahanbujúcu prehru s lídrom tabuľky Beponom, pritom polčasový výsledok bol pre outsiderov prijateľný 1:3. V druhej polovici sa však hráči Rakije opustili a dostali až 13 kúskov. Fantastický zápas sa odohral medzi Red Devils a momentálne najväčším favoritom Papalalulu. „Červení diabli“ sa dokonca ujali vedenia 3:1, no skúsený tím v bielych dresoch ukázal, prečo patria medzi najlepších na Slovensku. Papalalulu si vďaka tomu dokázali udržať neporaziteľnosť a spolu s Beponom sa v najbližšom kole stretnú v zápase o vedúcu priečku.

FC Artmedia sa stále pokúša vstať z mŕtvych a dostať sa zo spodných pozícií tabuľky. V zápase proti Heritage Cars si po remíze 6:6 zapísali aspoň bod, situáciu to však v tíme D. Gálu nijak nerieši. Predposledný Imooptik si odkrútil ďalší ťažký zápas, tentokrát s N3M. Aj keď favorit stretnutia bol celkom jasný, v jeho kádri sa pre problémy so zostavou objavilo viacero hráčov z „B“ mužstva. Avšak ani hráči Imooptiku neprišli v hojnom počte, keď sa na súpiske objavilo 5 hráčov a 1 brankár. N3M potvrdil úlohu favorita a vyhral poľahky 6:3.

Menežeris opäť ukázali, že prvé polčasy nepatria medzi ich silnú stránku. Využili to Špekulanti a hneď v prvom dejstve im nasúkali 7 gólov. Aj vďaka tomu si momentálne 4. tím v tabuľke pripísal 3 body po výhre 10:6. FC Galacticos potvrdili pozíciu favorita a poradili si s tímom Sporting Academica. Práve Sporting bude musieť bojovať v lige o záchranu a preto každý bod je pre toto mužstvo zlatý. 1.FC Pressburg si po vzore svojho „B“ tímu taktiež zapísali 3 body, keď porazili RK Academy. Touto prehrou si RK si s najväčšou pravdepodobnosťou zavrela dvere do prvej osmičky.

Enegerau Boys si v priateľskom duchu zahrali proti svojím kamarátom z Blue Dragons. Pre veľké problémy s brankármi si Engerau boys vypožičalo na jeden zápas Patrika Kratochvíla, akú náhradu za neho nájdu do najbližšieho kola je otázne. „Draci“ nadviazali na pekný výkon s predošlého kola, tentokrát však z toho body neboli.

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *