Šláger 2.Uniligy bez víťaza, Whitehorses späť v hre o titul.

Predposledné kolo 2.Uniligy prinieslo súboje o prvú osmičku, ale aj zaujímavý duel lídra s rezervou N3M. My sme sa pozreli ako sa darilo tímom druhej najvyššej súťaže, ale aj aké sú ich šance pred posledným kolom základnej časti.

Zápasom kola bol duel medzi rezervou N3M a už istým víťazom základnej časti PKE Mystery. Manažéri oboch mužstiev však nemohli do tohto súboja povolať to najlepšie, čo majú k dispozícií. Vedenie Mystery nemohlo počítať  až s päticou hráčov zo základnej zostavy a tak muselo byť mužstvo posilnené hráčmi z ich juniorského tímu, pôsobiacom v 3B Unilige. Jakub Holeš taktiež nepovolal najvyšší možný počet hráčov z „A“ tímu, spoliehať sa však mohol na v dobrej forme hrajúceho kapitána Martina „Marka“ Markoviča. Ten už v úvodnej minúte krásnou pätičkou otvoril skóre stretnutia a vyzeralo to tak, že krízou zmietaný tím PKE Mystery bude v zápase ťahať celý čas za kratší koniec. Opak bol pravdou, oslabené mužstvo „čarodejníkov“ do polčasu dokázalo stav stretnutia otočiť na 3:1.Kvalitná hra oboch tímov sa preniesla aj do druhého polčasu, v ktorej bol úspešný tím N3M a D.Petráš minútu pred koncom vyrovnal stav stretnutia na 3:3. Napriek tomu, že zápas skončil bez víťaza, duel sa odohral v dobrom tempe a zápasu nechýbali ani prvky fair play.

Síce nie tak známe, no dobre hrajúce mužstvo Boro Hakam sa nenápadne, ale isto dostalo do prvej osmičky, v ktorej budú bojovať s tými najlepšími v druhej lige. Po minulotýždňovom víťazstve nad lídrom si tentokrát poradili s mladými Ružinovčanmi. Napriek tomu, že polčasový rezultát bol nerozhodný 3:3, v druhom dejstve sa Boro Hakam presadilo až 5 krát , zatiaľ čo zverenci Adama Gálu dokázali dať len dva góly. Po víťazstve 8:5 by hráčom Boro Hakam prvá osmička nemal ujsť. Naopak, ak chce Ružinov hrať medzi elitou tejto ligy, musí v poslednom kole vyhrať a dúfať zakopnutie Bespiritanolu.

Práve Bespiritanol po katastrofálnom úvode sezóny sa stal postrachom všetkých tímov. Či to však bude stačiť na „skupinu o titul“  malo ukázať aj v zápase proti Beponu „B“. Zápas však rozhodol suverénne najlepší hráč na ihrisku V. Kubalec, ktorý je klenotom tohto rezervného tímu. S týmto vysokým a rýchlym útočníkom si nevedela dať rady obrana Bespiritanolu a svojimi 4 zásahmi rozhodol zápas. Po výsledku 6:4 je Bepon na 3.pozícií v tesnom závese za Whitehorses.

V tíme Whitehorses sme v jarnej časti zaznamenali nečakaný pád. Po úspešnej jesennej časti, kedy sa držal tím bok po boku s PKE Mystery v boji o titul, prišli nečakané výsledky a dokonca na rad prišla aj kontumácia. V 14.kole bol ich súperom Nenároční chlapci. Tí opäť prišli v hojnom počte, ako sme pri tomto tíme zvyknutý. Možno práve preto nie je sezóna pre tím okolo J.Petka taká, akú si predstavoval. Nečakané straty bodov s papierovo slabšími súpermi a problémy s brankárskym postom posunul tento tím na 10.pozíciu s nulovou šancou bojovať v prvej osmičke.V zápase bol jasným favoritom tím „Bielych Koníkov“ a tento fakt potvrdili aj výsledkom. Po výhre 9:4 sa Whitehorses opäť vrátil na druhú pozíciu.

Súboj tímov zo spodku tabuľky medzi Nefiltrované FC The Shadows skončil taktiež bez víťaza. Okrem výsledku 5:5 zaujali dvaja hráči, ktorí zaznamenali hetrik. Prvým bol I. Garcia za domácich, za hostí to bol A.Csiba. Oba tímy si svoje pozície v tabuľke upevnili a už teraz je jasné, že boj o záchranu bude pre obe mužstvá veľmi ťažký.

Rezerva Red Devils sa doslova pohrala s najväčším kandidátom na vypadnutie FK Dragons. Zápas bol od začiatku jednoznačne v réžií červených diablov a už v prvom polčase potvrdili povinné víťazstvo. O jeden presný zásah Red Devils sa dokonca postaral aj brankár Javer Gusejnov. Po prehre 3:8 si „Draci“ pripísali už svoju dvanástu porážku.

Pri veľkých problémoch „A“ mužstva má vedenie 1.FC Pressburg radosť aspoň zo svojej rezervy. Tí po zbabranej jesennej časti chytili druhý dych a na jar zbierajú body, ktoré ich z poslednej pozície dostali na 11.priečku. Pekné a oduševnené výkony chlapcov v špecifických dresoch mohli diváci vidieť aj v tomto kole, keď sa stretli s RKA Zafičkári „B“. Tí boli papierovými favoritmi, nakoľko sa pred týmto duelom nachádzali prekvapujúco na druhom mieste. To však pre tím Martina „Maniza“ Caňa a Jožka Paštrnáka nie je žiaden problém a v zápase po fantastickom druhom polčase zvíťazili 5:3.

Engerau Boys „B“ si ako favorit stretnutia poradilo so Zabávačmi aj vďaka štvorgólovému Ľ.Félixovi, ktorého má tento tím vďaka dobrým vzťahom s Beponom „požičaného“ na hosťovaní do konca základnej časti. Porazenému tímu určite nepomohol M.Krčméry, ktorý bol po druhej žltej karte vylúčený. V poslednom kole si rezerva „Petržalčanov“ zmeria sily s ďalšou rezervou Red Devils. Zabávači budú musieť o dôležité body zabojovať s N3M „B“.