Zápas o titul už dnes!

Jeden z najsledovanejších a najočakávanejších zápasov v tohtoročnej edície Uniligy je duel medzi Papalalulu – FC Bepon. Keďže sa ročník 2017/2018 hrá v novom formáte, tento šláger sa odohrá dvakrát a očakáva sa, že práve jeden z týchto dvoch mužstiev sa bude tešiť z titulu. My sme sa pozreli na jednotlivé aspekty oboch tímov.

Brankári:

Tím Beponu mal dlhodobo problémy s týmto postom. V lete sa v zákulisí malého futbalu šuškalo, že do mužstva by radi získali reprezentačného gólmana Martina Haraga, hrajúceho práve za Papalalulu. Ten však nenastúpil ani na jeden zápas v Unilige a farby svojho mužstva háji hlavne v BLMF. Prestup sa neuskutočnil a vedenie Beponu muselo nájsť náhradu. Tou sa stal zatiaľ neznámy brankár Michal Bittera, ktorý sa stal brankárskou jednotkou. Ten je síce zatiaľ najlepším brankárom v tomto tíme za posledné roky, no jeho výkony sú veľakrát  kolísavé. Aj keď má Bepon najmenej inkasovaných gólov, najväčšiu zásluhu na tom má obrana tohto tímu.
Na druhej strane bude svätyňu Papalalulu strážiť Robo MaglenTen je pevnou súčasťou tohto tímu a jeho veľkou výhodou je výborná práca s nohou.
Práve brankári môžu byť rozhodujúcim faktorom tohto zápasu a v tomto je na tom podľa nás o niečo lepšie mužstvo Papalalulu.

 

Obrana:

V obrane sa v drese Beponu pravidelne objavuje Erik Szabo, svojho času jeden z najlepších obrancov malého futbalu. K nemu vedenie mužstva získalo Tomáša Onofreja, ktorý patrí k oporám mužstva hneď od úvodu ligy. Táto obranná dvojica je spoľahlivá a manažérovi Stanislavovi Cintavému robí veľkú radosť. Veľkým mínusom Erika Szaba je jeho pravá noha. Každú prihrávku na zakončenie, či rozohrávku potrebuje dať na ľavačku, čo v malom futbale, kde je menej času a priestoru veľkou nevýhodou. Aj napriek tomu však stále patrí E. Szabo k oporám mužstva. Za zmienku stojí aj jeho strelecká aktivita, v doterajšom priebehu súťaže dal 17 gólov.
Na druhej strane hrá v obrane podľa viacerých najlepší obranca malého futbalu na Slovensku – Martin Jurkemik. Hráč, ktorého absencia je najviac cítiť v každom zápase. Napriek tomu, že hrá v zadných radoch, dokázal nastrieľať 15 gólov. Ak v nastúpi v dnešnom zápase spolu s ďalším kvalitným obrancom Filipom Porchácom, ofenzíva Beponu bude mať čo robiť.

 

Útok:

Obe mužstvá sú ofenzívne ladené, čo jasne ukazuje aj tabuľka. V oboch tímoch však nájdeme hviezdy, na ktoré sa spoliehajú svoji manažéri. V drese vicemajstra Slovenska Papalalulu je klenotom v ofenzíve jednoznačne Juraj Stašiak. Práve tento hráč by mal robiť najväčšie problémy defenzíve Beponu.
Na druhej strane bude mužstvo Beponu veriť nesmrteľnému Ľudovítovi Félixovi. Reprezentant, ktorý tie najlepšie časy má už asi za sebou je stále kvalitný zakončovateľ, no niekedy sa jeho spoluhráčom robia vrásky za jeho niekedy až nepochopiteľné chyby.
V útoku vidíme väčšiu silu na strane Papalalulu.

 

Manažéri:

V tomto aspekte má jednoznačne navrch Bepon. Stanislav Cintavý je jeden z najaktívnejších mužov malého futbalu, svoje mužstvo riadi už 10 rokov a má za sebou niekoľko veľkých úspechov. Okrem svojho „A“ mužstva má na starosti aj svoju rezervu, ktorej sa taktiež dlhodobo darí, či už v Unilige, alebo v BLMF.
Miroslav Židzik má svoje mužstvo taktiež pod kontrolou a aj napriek tomu, že nie je tak často aktívny ako jeho súper, jeho mužstvo patrí k najlepším na Slovensku.
Keďže však má manažér Beponu skúsenosti aj s reprezentačným riadením tímu, má väčšie skúsenosti a v tomto má mužstvo Beponu navrch.

 

Miroslav Židzik (Papalalulu)

„Uvedomujeme si kvalitu súpera, ale na druhej strane sme si vedomi aj sily nášho mužstva. Určite to bude dobrý zápas s množstvom šancí a veľmi dôlezité bude aké výkony podajú brankári oboch tímov. Prvýkrát sa stretneme na menšom ihrisku ako BLMF a chalani sa na zápas už veľmi tešia.“
Stanislav Cintavý (Bepon)
„Bez debát je papierovým favoritom náš súper a to nielen v tomto zápase, ale aj celkovo v lige. Vyhrať sa dá iba 100% výkonom a snáď aj s prispením šťasteny. Menšie ihrisko aj kratší čas by nám mohol vyhovovať viac, v Unilige sa kľudne dá uhrať výsledok 2:1. Každý inkasovaný gól bude meniť priebeh zápasu, netreba uletieť ani v prípade, že inkasujeme. Čo sa týka zakliatia, na to veľmi neverím, jedného dňa tá výhra príde a už to úplne opadne, tak ako to dokázali Slovenskí hokejisti proti Čechom.“

 

 

Bepon v doterajšej histórií ešte ani raz nedokázal vyhrať so svojím najbližším súperom. Či sa to podarí dnes na Uniligových ihriskách sa dozvieme dnes o 20:00.

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *