Manažéri po jeseni: Majstrom bude N3M, najväčšie prekvapenie je Rakija

Prvú ligu síce čakajú ešte dohrávky, ktoré môžu zmeniť jesenné poradie, ale napriek tomu sa dá už bilancovať. Túto bilanciu vám prinesieme očami manažérov ako aj nezávislých osobností. 

Jakub Holeš „muriňovský“ favorizuje Papalalulu

 

Opýtali sme sa šiestich manažérov a dvoch osobností, ktoré majú prehľad v lige, koho favorizujú na majstra ligy. Hlasovanie ukázalo, že podľa tipov, by o titule malo byť rozhodnuté v prospech N3M. Okrem spomínaného Kuba Holeša verí Papalalulu iba Robo Kmeťo. Určite v tomto hlasovaní veľa zavážila šokujúca prehra Papala s Heritage cars v poslednom kole, ktorá bola vôbec prvou prehrou Papala v Unilige!

Juraj Šimko (Galactitos)

Juraj Šimko z Galacticos to vidí dokonca takto: „N3M je pre mňa jediný tím, u ktorého som mal pocit, že to je úplne iná liga, takže poviem ich, hoci je mi jasne, že môžu mať problém, keď sa na pár zápasov nepozbierajú a utŕžia nejakú stratu bodov.“

Naopak Robo Kmeťo si myslí, že aj napriek nepresvedčivým výkonom je favoritom Papala: „Najväčším favoritom na majstra je jednoznačne Papalalulu, na tom sa samozrejme nič nemení, aj keď v poslednom kole zaváhali.“

Robo Kmeťo (Red Devils)

Majky Topor tiež favorizuje N3M, avšak vidí priestor aj pre svoj tím: „Mojim favoritom na majstra pri neúčasti Beponu v Uni-lige sú bohužiaľ len N3M, ale kľudne som otvorení nejakému prekvapeniu napríklad, ak zvládneme jarnú časť tak ako tu jesennú môžeme aj my atakovať medailové pozície.“

Majky Topor (Engerau Boys)

Práve manažér spomínaného FC BPN Stano Cintavý sa ako nezaujatý taktiež vyjadril k danej otázke.

Pre mňa je jasným favoritom N3M, je úplne inde ako zvyšok ligy, nakoľko má bez debát najkvalitnejší káder. Toto všetko samozrejme bude platiť v tom prípade, ak mužstvo Jakuba Holeša nebude mať problémy s poskladaním tímu v niektorých zápasoch. Pokiaľ sa tak nestane, tak titul získa bez prehry,“ dodal Stano „Mrkva“ Cintavý.

Stan Mrkva (odborník)

Kubo Holeš to zahral na Muríňa, tlak zo svojích hráčov prehodil na Papala: „Myslím že najväčším favoritom na titul je aj po zakopnutí v poslednom kole stále Papalalulu. My sa im to budeme snažiť sťažiť a určite zabojujeme o prvenstvo.  Túto sezónu si ale treba  dávať pozor  aj na zlepšujúcich sa Menežeris,“ taktizuje Jakub. 

Jakub Holeš (N3M) na pravo

 

 

Postupová osmička aj s Rakijou

 

Osem dopytovaných manažérov sme sa tiež pýtali, ktorú osmičku vidia v boji o titul. Trom mužstvám dali „áno“ všetci ôsmi a to N3M, Papala a Menežeris. Engerau a 1.FC Pressburg získali 7,5 boda a v osmičke takmer isto nebudú chýbať ani Galactitos a Mystery zo 6,5 bodmi. Práve boj o posledné postupové miesto bude zrejme dramatické. V našej ankete respondenti posunuli ďalej Rakiju, ale získala hlasy iba od Mrkvy, Majkyho a Roba. Ostatní tam videli Heritage, Artmediu, Devils a dokonca Patrik Šelméci verí vo zmŕtvychvstanie Špekulantov.

Patrik Šelméci (legenda)
Kmeťo verí Rakiji, ale Mystery predpovedá tuhý boj

 

Obšírnejšie sa vyjadril Robo Kmeťo: „V prvej osmičke na konci sezóny nebudú určite chýbať hráči Engerau, N3M, Papala,  Menežeris a podľa výkonov predpokladám ani Dinamo Rakija, čo je najväčšie prekvapenie súťaže zatiaľ. To sú tímy, ktoré sa kľudne môžu pobiť s Papala o titul. Medzi Red Devils, Mystery a Artmediou s Heritage to môže byt tvrdý súboj o postup medzi naj osmičku. Red Devils je tím, ktorý manažujem a vždy záleží od toho v akom zložení prídeme, tri zápasy sme vyhrali s inou zostavou, ako tri ktoré sme prehrali. Toto je vec a fakt, ktorý ovplyvňuje dianie v tabuľke. Posledný tím tipovať nebudem, nakoľko sme sa mohli presvedčiť, že aj Bespiritanol je kvalitný a vie potrápiť aj obhajcu majstrovského titulu.“

MRKVA posiela Artmediu a Devils do boja o záchranu

 

Stan vidí súboj o osmičku tiež ako dramatický. „Samozrejme trojka N3M, Papala a Menežeris je úplne jasná. Myslím si, že vzhľadom na veľké skúsenosti postup neujde ani 1.FC Pressburg. Od piateho miesta to však vôbec nemusí byť také jasné ako to vyzerá v jesennej tabuľke. Engerau aj Galacticos síce vedú, ale čakajú ich ťažké zápasy a naopak Mystery má solídny žreb a myslím, že postup si vybojuje. Taktiež verím Dinamu Rakija, ktorý hrá krásny priamočiary útočný futbal a zatiaľ je najpríjemnejším prekvapením sezóny. Tejto osmičke najviac verím, že si postup ukopú. Samozrejme určite môj tip budú chcieť zmeniť Devils a Artmedia, ale vzhľadom na nestabilitu ich výkonov im dávam menšie šance.“  

Kiki Gála (Artmedia)
Tabuľka tipov

Aké sú ambície opýtaných?

 

Po jeseni sú ciele  vysoké, aj keď ostávame nohami na zemi. Čaká nás náročná jarná časť kde by sme chceli skončiť do Top5, aj keď si uvedomujeme že strata bodov s Artmediou nás bude možno ešte dosť mrzieť,“ analyzuje Majky Topor šance Engerau.

Hoci Kubo Holeš favorizuje takticky Papala jeho ambície sú jasné:“ Našou ambíciou pred každou sezónou je jednoznačne vyhrať titul. Po minuloročnom treťom mieste sme neskrývali mierne sklamanie a preto by sme sa opäť chceli vrátiť na UNI-ligový trón.“

Veľmi ambiciózny cieľ si stanovil Juraj Šimko z Galacticos: „Našou základnou ambíciou pred sezónou bol postup do osmičky, kde sme mali byt podľa môjho názoru už vlani. Po jeseni, kde sme prehrali až v poslednom kole s N3M je tento ciel absolútne minimum. Vyzerá, že zatiaľ mame tento rok veľmi silný kader a dobru dochádzku, čiže ak chcem byt ambiciózny, tak poviem 3 miesto. N3M a Papalalulu asi veľa bodov nestratia, tak to už možno bude nad naše sily,“ vypočítava šance svojho mužstva Juraj.

Tradičný flegmaticky postoj zaujal Cuco z Pressburgu:“ Ambície nemáme žiadne, vždy sa zisť v ideálnom pocte a kvalite a snažiť sa vyhrať každý zápas, teším sa na N3M a Papala, škoda, že už nie je zápas s Beponom, ostatne nám je jedno,“ dodal kapitán 1.FC Pressburg.

Michal „Cuco“ Caňo (1.FC Pressburg)

Šance na postup vidí aj Robo Kmeťo. „Ambície Red Devils po jeseni je umiestniť sa  do 6teho miesta, musím stabilizovať tím, ktorý ako som spomínal je veľmi kvalitný a vieme hrať dovolím si povedať s Papala otvorenú partiu, ale len v prípade, že prídu všetky opory a ja budem len koučovať,“ prezrádza plány na jar Robo.

Skromne a s pokorou sa vyjadril manažér ambiciózneho nováčika Pán Ivan. „Do prvej ligy sme išli s úmyslom odohrať dobré zápasy s tými najlepšími. A myslím, že sa to aj podarilo . Máme šikovných chlapcov a vďaka žrebu máme za sebou tie najlepšie tímy okrem Galacticos. Radi by sme sa skončili v prvej osmičke a tam skončiť čo najvyššie,“ uzatvoril Pán.

Pán Ivan (MFC Mystery)

Najviac prekvapila Rakija

 

Medzi najväčšie prekvapenia radia manažéri výsledky Dinama Rakija na čom sa zhodli Robo Kmeťo, Juro Šimko, Majky aj Stano.

V dobrom má jednoznačne prekvapilo Dinamo Rakija, ktorým sa celkovo zatiaľ darí nad očakávania a výsledkové sklamanie jednoznačne Špekulanti,“ prezradil Majky.

Problémy v kabíne Špekulantov naznačuje aj investigatívny Juro Šimko: „Rakiju by som nečakal v hornej polovici a Engerau môžu byt takisto spokojní s doterajším priebehom. Na druhej strane Bespiritanol proti nám nepodal až taký zlý výkon, aby boli bez jediného bodu. Špekulanti sú dosť nízko, no vďaka istým zákulisným informáciám ma to asi až tak veľmi neprekvapuje,“ tajomne dodáva Šimko.

Pán sa pochvalne vyjadril o výkonoch Menežeris a sklamali ho premenlivé výsledky Devils.

„Osobne sa mi páči hra Menežeris. Hrajú rýchly futbal, ich ofenzívny štýl je niekedy ťažko brániť. Silné majú aj štandardné situácie, z ktorých sú naozaj nebezpečný.  Naopak smutné je momentálne postavenie Red Devils. Je vidieť, že stráca na pozíciách z minulosti a podľa môjho názoru sa bude opakovať minulý ročník, kedy si zahrali v druhej osmičke. Myslím, že mužstvu škodí veľká fluktuácia hráčov. Snáď sa tento už pre mňa legendárny tím dostane po čase späť na svoje pozície, ktoré im patrili v minulosti,“ dúfa manažér čarodejníkov Pán Ivan.

Red Devils

Dinamo Rakija je jasným prekvapením sezóny, hrajú výborne a majú najlepšieho strelca súťaže Jakuba Hoffmana, ktorý síce pôsobí počas celého zápasu akoby mu spoluhráči, protihráči, rozhodca aj kameraman zjedli večeru, ale jeho efektivita pre mužstvo je úctyhodná. Posledné slovo nemusela povedať ani Artmedia, ktorá nehrá zle a napríklad prekvapivo jasne zdolala Engerau. Jednotlivo najsenzačnejší je samozrejme výsledok Heritage – Papala, ale osobne by som to videl len ako jednorázový úlet zo strany Heritage a neverím, že sa im podarí prepracovať do prvej osmičky,“ uviedol Mrkva.

Jakub „Hoffi“ Hoffman (Dinamo Rakija)

 

Aj necelá polka sezóny priniesla mimoriadne zážitky

Holeš chváli Heritage

 

Jednoznačne najťažší zápas bol s Heritage. V úvode sme hneď po niekoľkých sekundách strelili gól a nič nenasvedčovalo tomu že by sme sa mali vytrápiť. Super však sériou štyroch gólov v rade zrazu viedol 4:1. Na šťastie sa nám do polčasu podarilo vyrovnať. Druhý polčas bol z oboch strán opatrný no nakoniec sa ukázal charakter nášho mužstva, keď sme z poslednej akcie pár sekúnd pred koncom dokázali streliť gól a tým pádom zápas vyhrať. Tento zápas by som zaradil určite medzi tie najťažšie aké sme kedy odohrali,“ dodal Kubo Holeš.

Pán si vychutnal zápas s majstrom

 

Pre Ivana bol najväčším zážitkom zápas s majstrom. „Určite s Papalalulu. Hráči podali fantastický výkon a bez preháňania môžem povedať, že keby sme takto hrali každý zápas, hráme o TOP3. Do zápasu  sme nastúpili v oklieštenej zostave, len s jedným hráčom na striedanie. No tí, čo prišli odovzdali maximum. Sme však radi, že či už proti Papalalulu, alebo N3M, čI Menežeris sme odohrali dobrý zápas a to aj vďaka súperovi. Týmto chcem poďakovať za fair play každému mužstvu, proti ktorému sme hrali,“ dodal Pán.

Papalalulu

 

 

Sezóna v prvej lige skončí až po niektorých dohrávkach na ihrisku v Petržalke.

Keď sa vám článok páčil dajte zlatý like a keď nie, tak napíšte reklamáciu 😉 

 

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *