Jakub Ryban z 1.FC Pressburg patrí medzi najlepších strelcov ligy! Povedal nám aj o skúsenosti v reprezentácii SR

Ako vnímaš skúsenosť v reprezentácii? (uniliga ti pomohla k tomu aby si sa zlepšil v malom futbale?)

Skúsenosť to bola určite super. Hrať proti tak dobrým futbalistom, ako boli Angličania a Američania, ti dá určite veľa. Počas zápasu sme museli byť nonstop sústredení, bolo to oveľa rýchlejšie, než na čo sme boli zvyknutí zo slovenského malého futbalu. Mrzí ma druhý polčas s USA a naopak sa veľmi teším z víťazstva 6:0 nad Kazachstanom. Bol to výborný zážitok.

Koľko hráš malý futbal a ako si sa k nemu dostal?

S malým futbalom som začal tak pred 4 rokmi na pôde Mladej Gardy, kde som býval na internáte. Oslovil ma kamarát z Nitry, či by som s nimi nechcel hrávať malý futbal, že hľadajú útočníka. A tak som sa ocitol v tíme 1.FC Pressburg a neľutujem. So všetkými som si hneď od začiatku rozumel a myslím si, že do tímu som rýchlo zapadol.

Vieme, že si z Nitry čo robíš v BA?

V Bratislave som študoval na STU, ale len jeden rok. Ako väčšina mojich spolužiakov som to tam vzdal a keďže som z Nitry, tak som sa rozhodol študovať doma v Nitre, kde som momentálne v 3. ročníku na technickej fakulte na SPU. Do Bratislavy už tak často nechodím, ale keď mi chalani z Pressburgu zavolajú, že či si neprídem zahrať, tak vždy rád prídem.

Aké sú podla teba šance Pressburgu v Unilige tento rok?

Tím Pressburgu je plný šikovných a skúsených hráčov. Určite máme šancu na tie najvyššie priečky v tabuľke, ale myslím si, že ako vždy to bude záležať od zranení a od dochádzky celkovo.

Koho si si najviac obľúbil z iných tímov ako Pressburg v lige?

Mystery, Menežeris, N3M a Red Devils

Našiel si si v lige veľa kamarátov?

V Unilige som spoznal veľmi veľa ľudí a veľa z nich sa stali aj kamarátmi. Ako som už spomenul, chalani z Pressburgu sú super a hlavne hlavičky  Pressburgu Cuco s Maňom pre mňa už spravili veľa, za čo som im nesmierne vďačný!

Koľko gólov by si rad strelil tento rok kedže patrís medzi lepších zakončovateľov?

Ešte neviem ako mi to bude časovo túto sezónu vychádzať, ale keby mám aspoň 2 góly na zápas tak som so sebou spokojný 😀 Hlavne by sa malo vyhrávať, to je vždy najdôležitejšie.

Ako vnímaš smerovanie projektu Uniliga?

Uniligu vnímam ako najkvalitnejšiu ligu v Bratislave a teda asi aj na Slovensku. Vyvíja sa to pozitívnym smerom a prajem jej preto len ďalší rozvoj vpred a nech nestratí na svojej kvalite.

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *