Aký bol tento týždeň v Unilige?

Tento týždeň bol v Unilige plný prekvapivých výsledkov. V prvej sme mohli vidieť zápas roka, v druhej zase zakopli najväčší favoriti a ani v tretích ligách nebolo núdza o krásne zápasy. Poďme sa spätne pozrieť, čo sa udialo na ihriskách Uniligy tento týždeň.

 

3B. Uniliga

Prvýkrát sa pozrieme aj na novozaloženú 3B Uniligu, ktorá tento týždeň mala na programe 3.kolo. Hneď od úvodu sa vykryštalizoval ako veľkým favoritom PKE Mystery Juniors. Mladí chlapci v prvých dvoch kolách vsietili dokopy 22 gólov a preto boli veľkými favoritmi aj v zápase proti Hella Team-u. Mladí  „čarodejníci“ nakoniec zvládli aj tento zápas a prvé miesto v tabuľke si upevnili. Prvé víťazstvo si zapísali chlapci z iClinic Cafe CF, ktorý sa nemuseli ani prezleikať. Ich súper Blue Dragons „B“ sa na zápas ani neunúval prísť a tak prišla na rad kontumácia. V lige sa stále nevie chytiť Silver Foxes. Tí so skóre 3:18 čakajú na prvé body na dne tabuľky.

 

3.Uniliga

V tejto lige bol donedávna jediný favorit na víťazstvo v lige. Bolo to mužstvo Kurtalak, ktoré si od úvodu sezóny šiel jednoznačne za víťazstvom. Posledné zápasy však líder súťaže nezvláda úlohu favorita. Po tesnom víťazstve nad Loptošmi 2:1 si v ďalšom kole nedokázali poradiť s veľkým prekvapením ligy Die Mannschaft, s ktorým remizovali 8:8. V poslednom kole potvrdili krízu a prekvapujúco prehrali s Jokerit FK 2:5. Na úplnom dne tabuľky je tím Z ničoho nič, tesne nad nimi je Auto Motor a Šport, ktorý má len o jeden bod viac.

 

2.Uniliga

Ak by sa výsledky na túto ligu dali podávať v akejkoľvek stávkovej kancelárií, ich majitelia by si mydlili ruky. V 13.kole sa totižto udialo niekoľko veľkých prekvapení. O to najväčšie sa postaral líder súťaže PKE Mystery. Dovtedy neporazeteľný tím utŕžil prvú prehru a to s mužstvom Boro Hakam. Prehra ich však nemusí tak mrzieť, keďže o ďalšie prekvapenie sa postarala rezerva Beponu, ktorá taktiež nečakane len remizovala so 14. tímom tabuľky The Shadows 6:6. Akoby toho nebolo málo, ani N3M „B“ nevyužilo zaváhanie svojich konkurentov. Nad ich sily bolo momentálne vo vynikajúcej forme hrajúce „béčko“ 1.FC Pressburg.  Ani FC Ružinov nepotvrdil úlohu favorita a nečakane získali len bod po remíze so Zabávačmi. Za zmienku stojí aj prehra Nenáročných chlapcovktorý podľahli Zafičkárom. Práve rezerva RK Academy sa týmto víťazstvom a prekvapivým výsledkom dostalo na druhú pozíciu 16-členného pelotónu.

 

1.Uniliga

V stredu, kedy sa na ihrisku v Petržalke stretáva smotánka Uniligy, sa všetky oči obracali na zápas roka, kde sa proti sebe stretli stále neporazené mužstva FC Bepon Papalalulu. Mužstvá majú za sebou už niekoľko vzájomných duelov v BLMF,  no ani v jednom nedokázal Bepon poraziť vicemajstrov Slovenska. V Unilige išlo o ich prvý vzájomný súboj, ktorý mohol predpovedať, kto sa bude tešiť z titulu v najlepšej súťaži malého futbalu v Bratislave.
Zápas spĺňal všetky parametre súboja dvoch najlepších tímov, hráči podávali heroické výkony a aj rozhodca Šrutek v tomto zápase dokázal udržať emócie oboch mužstiev na uzde.
O priebehu zápasu písať nebudeme, spomenúť však musíme, že o tri body sa pripravilo mužstvo Papalalulu chybami, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou nespraví za celú sezónu. Tri minúty pred koncom stretnutia vyhrával favorit ešte 4:1, Bepon však dokázal vyrovnať. Treba povedať, že Bepon získal bod, ktorý má pre nich hodnotu troch. Šťastie si však asi vyčerpali do konca sezóny a aj vďaka tomuto výsledku sa dočkáme ešte silných bojov o titul.
Nemôžme zabudnúť však ani na N3M, ktorí odmietajú hrať druhé husle a práve oni by mohli zamiešať karty v boji o titul. Aj tentokrát si poradili s Menežeris 7:4 a za druhým miestom v tabuľke zaostávajú len 2 body.

Ďaľšie výsledky a štatistiky si môžte pozrieť na stránke www.uni-liga.sk.

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *