3.Uniliga: Čelo bez favorita, na titul pomýšľajú až piati

Tretia liga ako jediná z našich súťaži nemá jasného favorita. Nikto nie je bez prehry a zažili  sme viaceré prekvapujúce prehry favoritov. Do jari tak 3.Uni vstúpi s mnohými otáznikmi. 

Hoci KK Football Agency sú na čele od začiatku súťaže, nedá sa povedať, že by boli jasným favoritom. Body stratili so Superfutbal a prekvapujúco prehrou s Hella Teamom a na jar ho ešte čakajú ťažké zápasy s mužstvami z čela tabuľky. Zatiaľ druhý FC BPN papierovo patrí k mužstvám, ktoré sa čakajú na prvých priečkach, ale aj tento tím našiel už dva krát premožiteľa. Prvú prehru mu vystavil FK BA a o dva týždne aj Young Boys. Pravdou je, že sa jedná o tretie a štvrté mužstvá tabuľky a práve to len zdôrazňuje vyrovnanosť ligy.  Do boja o titul by ešte mohol zasiahnuť aj piaty Die Mannschaft, ktorý však napríklad nečakane prehral s Blue Dragons.

Boj o prvú osmičku bude rozhodovať každý jeden bod a určite o nej rozhodne až posledné kolo. Medzi momentálne šiestym FC KAM a jedenástym FC Cool T je rozdiel len 4 body. Čiernym resp. modrým koňom, môžu byť legendárny Blue Dragons, ktorí vstúpili do sezóny trochu neskôr a s bilanciou tri výhry a dve prehry, sa ešte dvoma dohrávkami môžu dostať aj do TOP4.

Mužstvá Hella a Superfutbal to teda budú mať veľmi ťažké, ak si budú chcieť udržať postupové ambície. Deviata priečka patrí béčku Bespiritnola, ktoré odhadujeme skôr na dolnú časť tabuľky.

Záver jesennej tabuľky patrí projektu Legendy, Zahradkárom, Silver Foxes a Z ničoho nič, ktorí ako jediní zatiaľ čakajú na prvé body.

Naša predikcia je, že o titul si to rozdajú KK, BPN a Young Boys. Túto jasnú trojku doplnia do 8-člennej skupiny o titul Mannschaft, Kam, Blue Dragons, Hella a prekvapujúco Jokerit.  Fíni mali mimoriadne ťažký žreb a stretli sa už kompletne s celou TOP4, preto ich čakajú papierovo slabší súperi, proti ktorým budú bodovať. Hneď v úvode jari budeme svedkami šlágra medzi BPN a KK, ktorý môže napovedať meno majstra tretej ligy.

 

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *